اسیدوز در گاوهای شیری

گاوداری ایران خودرو هم یکی از همان گاوداریهای تعطیل بوده. اگر ساخت سوله ای را در نظر دارید که دهانه آن کمتر از ۱۸ متر می باشد پیشنهاد می کنیم که با روش تیرورق بسازید چون در دهانه زیر ۱۸ متر قیمت ساخت سوله تیر ورقی برای گاوداری مناسب تر خواهد بود، اما این نکته را هم فراموش نکنید که پیشنهاد ما برای تیر ورقی فقط دهانه های زیر ۱۸ متر می باشد.

گوسفند در مقایسه با گاو مقاوم تر است . شما می توانید در هنگام تحویل گرفتن گوسفند ، دام را خودتان وزن کنید تا بدون هیچ گونه شبه ای دام مورد نظرتان را خریداری نمایید . با این وجود چیزی حدود 60% گوسفند گوشت خالص می باشد. این نژاد بطور معمول 4 تا 5 بره می زاید و اگر تغذیه خوبی داشته باشد و نژاد خالص باشد میتواند بالاتر از میانگین ذکر شده بره تولید کند. خوراک دادن : جیره ها به صورت تی ام ار تغذیه شدند و بر اساس انرژی(بر پایه انرژی خالص) یکسان فرموله شدند و در پروتین قابل هضم روده ای و توازن پروتین قابل تجزیه ( تامینگا و همکاران ۱۹۹۴) برابر بودند.

1- با قرار دادن تکه ای چوب در دهان ترشح بزاق را تحریک کرد دو سمت این چوب از دوطرف فک های دام بیرون میباشد و با طنابی به سر دام بسته شود تا قابل خروج نباشد یا بلعیده نشود . در کالبد گشایی پس از تلف شدن دام پر خونی گره های لنفاوی سر و گردن ٬ پر خونی بخش فوقانی دستگاه تنفس ٬نرمی کلیه ها ٬پر خونی مخاط روده و گاهی موارد پارگی شکم و دیافراگم مشاهده میشود . وضع بد است و این را بنده از پشت همین تریبون عرض کردم وبازهم تکرار میکنم که وضع بد است بدی این وضعیت بنظر بنده از دو جهت سرچشمه گرفته اول از وضعیت دنیاست مثلی است معروف میگویند مرض کوه کوه میآید ولی موی موی میرود مثل اینکه ما توجه نداریم که دنیا با چه مرضی حاد و شدید مواجه بودهاست مثل اینکه ما میخواهیم قبول کنیم که جنگ جهانگیری در دنیا وجود آمده ارکان دنیا و جهان را بلرزه در آورد کشورهای بزرگ هنوز بعد از چند سال موفق نشدهاند که تشخیص بدهند که فاتح کیست مغلوب کیست هنوز در دنیائی که بعد از چند سال مشکلات اقتصادی و مشکلات اجتماعی و دسته بندیهای مختلف هر روز بنحوی عرض اندام میکند بنظر من این دنیا را نمیشود ارام قلمداد کرد و گفت ما مستثنی از این دنیا هستیم مخصوصا که قرن بیستم بحدی سراسر گیتی را بهم نزدیک کردهاست که هر گونه انعکاس در اقصی نقاط دنیا در تمام جهان منعکس میشود بنابراین هم فارغ از این جربان نخواهیم بود ونیستیم جهه دیگر علت خرابی اوضاع بنظر بنده تحریکات مختلف است این تحریکات اعم از خارجی وداخلی در همدیگر تلفیق میشود و وضعیتی را بوجود میآورد که محل انتقاد را آسان میکند انتقاد کردن امروزه یک قدری مد شدهاست خوب پیروی از مد هم که لازم است بنابراین، این انتقادات وقتی که شدت گرفت یک حس بدبینی بدگمانی ایجاد میکند که خودش موجب خرابکاری میشود وخود اسباب این میشود که بیشتر مردم نگران مایوس ونسبت بهمدیگر بدبین باشند مشکلات هست ولی ما بادی بگوئیم و باز هم تکرار کنیم که اراده فائق آمدن باین مشکلات راداریم یکی از مشکلات اقتصادی است این مشکل بحد شیاع رسیده وهمه هم میدانند پریشانی، فقر، بیچارگی دامنگیر این اجتماع شدهاست و این حس ناامیدی هم که هر روز بنحوی دامن زده میشود چنان ارکان دولت و ملت را گرفتهاست که واقعا همه را سر درگم کرده پریروز را جع بعدم موازنه صادرات و واردات خیلی صحبت کردم اینها مسلم است که هست یکی از عوامل این عدم موازنه بنظر بنده بمصداق رخت طاوس آمد پراو.

اگر آنها به صورت مداوم و پیوسته دسترسی به TMR در هر روز داشته باشند به هر حال خطر محدودیت غذایی می تواند باعث شود گاوها متعاقبا خوراک زیادی را مصرف کنند. در مقابل مواد لیپیدی گیاهان و متابولیت های آنها و نیز موکوپروتئین های بزاق عوامل ضد کفی هستند که با کاهش فشار سطحی مایعات شکمبه به صورت ضد نفخ عمل میکنند . بزاق در دستگاه گوارش با کاستن از کشش سطحی مایع شکمبه و با خاصیت بافری که داردو نیز با افزایش رقت مایع شکمبه ای و حرکت مواد غذایی ٬ در کاستن احتمال بروز نفخ و حتی جلوگیری از بروز آن موثر است .

وجود برخی بیماریهای دستگاه گوارش و یا مصرف گونه های خاصی از گیاهان می تواند باعث بروز نفخ گردد . از بیماریهای عفونی غیر گوارشی که با اثر گذاری بر اعصاب یا دستگاه گوارش زمینه ساز بروز نفخ هستند ٬می توان بیماری های سل و کزاز را نام برد . از روغنهایی که اثر نامطلوب بر طعم و بو می گذارند می توان روغن کتان ٬سویاو ماهی را نام برد . در برخی از کشورها اصلاح نژاد این گاو بر اساس روشهای کشور آلمان انجام میشود.

در گاوآهن برگردان دار یک طرفه نیمه سوار عمق کار با تغيير وضعيت قرارگیری انتهای بازوهای پایینی هیدرولیک نسبت به سطح زمین و یا تغییر وضعیت ارتباطی انتهای جلویی قاب نسبت به مکانیسم اتصال در برخی موارد، همراه با جابجایی عمودی چرخ و یا چرخهای شیار تنظیم میشود. علاوه بر این نفخ را می توان به درجات حاد٬ نیمه حاد٬ مزمن وبه نفخ اولیه و ثانویه تقسیم بندی کرد .پروتئین های محلول برخی گیاهان مثل لگومینوزها که بیشتر در سیتو پلاسم برگ ها موجودند ٬باعث ایجاد کفی پایدار در محیط شکمبه ای میشود. در بیماری کزاز در گوساله ها با ایجاد اختلال در عصب و اگ عمل ناودان مری مختل میگردد و این زمینه ساز بروز نفخ مزمن است .

گوساله ها ٬بره های شیر خوار٬ اسب و گوسفند٬گاو شیری و پرواری به این بیماری مبتلا می گردند. حیوانات را مرتب برای نبود کنه ها معاینه کنید و محل زندگیشان را با برس مخصوص پاک کنید. در بیماری سل غدد لنفاوی مری متورم شده و با اعمال فشار خارجی بر مری مسیر آن را مسدود میکند . لیس زدن به شکم ٬ تنگی نفس مشخص٬ خارج کردن زبان از دهان ٬ریزش بزاق ٬ خیز کیشه بیضه از علایم ظاهری وجود این بیماری است .

بیماری های مسری در گاو مانند بقیه موجودات زنده وجود دارد. میکروارگانیسم های شکمبه قادر به تولید پروتئین و اسیدهای آمینه از ترکیبات غیر پروتئینی نیتروژن مانند اوره و آمونیاک هستند. مراتع جوان و شاداب٬ مراتع اوره پاشی شده و مصرف زیاد گلوکز ٬کلسیم ٬ منیزیم و مواد زیاد نیتروژن دار به بروز نفخ کمک می کند . نفخ شیر دان ٬نفخ شکمبه و نفخ روده از انواع رایج نفخ می باشند .

انواع مرغ و خروس زینتی در دنیا وجود دارند که توسط افراد علاقمند به پرندگان نگهداری میشوند. توجه داشته باشید که : بازی خروس جنگی انلاین است و برای اجرا حتما اینترنت مورد نیاز است – در اجرای اولیه باید ابتدا یک حساب جدید برای خود بسازید و در نهایت وارد بازی شوید! شش گاو نر هدایت شده به میدان گاو بازی باید در رقابتی با گاو بازها سرانجام کشته شوند. این بازی جذاب توسط تیم حرفه ای و ایرانی استودیو مدریک طراحی شده و از بازی های خوب ایرانی برای اندروید و آیفون است.

تا چند ساعت پس از مرگ کف از بین میرود . در این مطالعه اثر جفت­ماندگی بر میزان اسید سیالیک سرم در 60 رأس گاو شیری هلشتاین در دو گروه برایر سالم و جفت­مانده توسط آزمایش ساندویچ الایزا،از 3 هفته قبل از زایش تا یک هفته پس از آن که دوره­ انتقال نامیده می­شود، مورد بررسی قرار گرفت. اضافه کردن کولین کلراید به جیره جهت تامین کولین مورد نیاز در دوره قبل از زایش می تواند در جلوگیری از بروز سندرم کبد چرب در بعد از زایش مفید واقع شود، فقط باید دقت کرد چون باکتری های شکمبه بیشتر کولین جیره را تجزیه می کنند به همین جهت باید از کولین کلراید محافظت شده در شکمبه به عنوان افزودنی به جیره استفاده کرد.

سکهها باید با دست به درون گاوصندوق انداخته شوند. با آگاهی از وضعیت مالی آنها می دانند کجا می توانند ریسک کنند و در کجا آنها باید تمرکزشان را روی مسائل مالی قرار دهند. در موسم اول ورود آن در چراگاه حیوانات جوان مشکلات خطرناک را در حصه پرازیت های معده روده وکرم های شش انکشاف میدهد.بدین وسیله آنها باید در شروع موسم چریدن ودر هر 2-3 هفته برای علایم اسهال وکم خونی که از اثر پرازیت های معده وروده باشد دیده شود .از وسط تابستان به پیش مالداران باید سرفه را در گاه های جوان در چراگاه ملاحظه نماید وامکان دارد که از اقر کرم های شش باشد اگرگاو های جوان علتیم کلینیکی نشان میدهد یانه باید پانها یک بار دیدگر در آخیر موسم چریدن پیش از سرد شدن هوا عاری از کرم شوند واین به این خارج شدن هرکرم غیربالغ در معده که بتواند در فسل زمستان زنده بماند وبه هضم ونمو حیوان مداخلت کند کمک خواهد کرد .در خزان در ساحه های که کرم جگر واقع میشود البندازول یک دوای خوب صد کرم خواهد بود زیزا این به کرم های گرد معده وامعأ وهمچنان مقابل کرم کاهل جگر وکرم های شش موثرخواهد بود.عاری ساختن گاوهای جوان در بهار وخزان در سال اول ودوم عمر شان ؛نمو ووزن بدن ؛اصلاح صحت عمومی و رسیدن به بلوغیت جنسی در عمر جوان ؛تاحیوانات ماده به جفت گیری زود سوق وتولید شیر زیاد در دوران عمرشان بهتر خواهد کرد .این یک پیغام خوب برای واحد های ساحوی است تا افهام وتفهیم همرای ماداران که گاو دار بوجود بیاید.

با بزرگتر شدن جنینها (بهخصوص از روزهای ۱۸ تا ۲۱) تهویه را افزایش دهید. بذر ساکولنت آگاو پاری با ضمانت سبز شدن بالای ۹۰ درصد. گاو گلپایگانی به طور متوسط در هر دوره شیردهی 580 کیلوگرم شیر (4/72 درصد چربی) تولید می کند. در مطالعه ای روی 350 هزار راس گاو پرواری در ایلات کاترانس آمریکا میزان تلفات ناشی از نفخ حدود 1/0 درصد بوده است . در بررسی انجام شده در آمریکا نفخ جزء چهارمین عامل ایجاد کننده مرگ ناگهانی معرفی شده است. علاوه بر­ این، SA یک جزء ساختاری مهم در غشا­های بیولوژیکی است و به­طور گسترده­ای در باکتری­ها و بافت­های حیوانی یافت می­شود ولی غلظت آن به­سرعت در نتیجه التهاب و آسیب­های بافتی افزایش می­یابد.

سرعت بالای غذا خوردن ٬ رطوبت و نم در غذا می تواند در بروز نفخ کمک کند .یونجه خشک٬ غذاهای نرم و آسیاب شده نیز میتواند نفخ ایجاد کند .مقدار زیاد کنسانتره در غذا با افزایش بروز اسیدوز و کاستن از حرکات دستگاه گوارشی در خروج گاز و عبور غذا از مسیر گوارشی در ایجاد نفخ موثر است . مصرف گونه های خاصی چون غلات جوان ٬کلم ٬ نخود٬لوبیا٬ لگومها شبدرسفید و قرمز نیز در این زمینه موثر است .

در گذشته جذب گازهای سمی چون H2S یا آمین های سمی چون هیستامین ها را علت مرگ می دانستند ولی به نظر میرسد اینها از عوامل ثانوی می باشند . این روغن ها برجذب بتاکاروتن اثر منفی دارد به این ترتیب مقدار بتا کاروتن در شیر و کره کم می گردد و نیز مزه ٬بو و طعم شیر نیز تغییر خواهد یافت . وجود این کف از خروج گاز ممانعت نموده و از عمل آروغ جلوگیری می کند ٬به این ترتیب نفخ ایجاد میشود . 8- از ترکیبات ضد نفخ در پلت های غذایی استفاده گردد . 6 گزارش شده است .در گاوهای پرواری ترکیبات چهار تایی آمونیوم برای درمان استفاده میشود .

دیدگاهتان را بنویسید