تجربه قطر، از واردات گاو هُلشتاین تا صادرات لبنیات و مواد غذایی

فاصله بین منطقه پشت تا زیر شکم در ابتدای دنده های آخر عمق بدن تابعی از تولید حیوان نیست ٬ اگر گاوی قابلیت تولید بالا داشته باشد می توان با عمق بدن کم و با استفاده از کنسانتره بالا تولید بالایی داشته باشد . با توجه به اینکه تقاضای زیادی برای خرید انواع دام در این شهر ها وجود دارد و از سوی دیگر نیز امکان پرورش دام در حجم بالا و گسترده در تهران وجود ندارد، بنابراین از شهرستان ها و سایر مناطق به پایتخت منتقل می شود.

اگر ما نیاز به محصول خاصی داریم ولی شرایط مناسبی وجود ندارد، نباید نیروی انسانی و منابع را برای تولید آن هدر دهیم. اجازه دهید این مورد را با تقسیم بندی نژادها به شما توضیح دهیم. 2 ) عدم تعادل لینکاژی در فاصله به ترتیب kb 300-200، kb 80-60 و kb40-20 مشاهده شد (جدول 2). در مطالعه Sargolzaei et al (2008) با استفاده از پانل K 10 شرکت افی متریکس با 5562 نشانگر پس از تصحیح، سطح مفید عدم تعادل لینکاژی در کمتر از kb 100 مشاهده شد.

بدین ترتیب لازم است واحد پرورش گاو شیری در انتخاب و به گزینی علاوه بر تولید به موضوع طول عمر اقتصادی یک یک گاوها نیز توجه لازم بنمایند . در این مطالعه دو ژنوتیپ AAبا فراوانی 82/0، 76/0 و ژنوتیپ AB با فراوانی 18/0 و 24/0 به ترتیب در گاوهای هلشتاین و سیمنتال مشاهده شد. برای بررسی این صفت،درمحل اتصال پستان به بدن وبرگشتگی موهای دو طرف پستان، فاصله دو طرف پاهای آن را اندازه گیری می کنند.

یعنی می توانید با خرید بره رومانف اقدام به پرورش آنها کرده و در سن بالاتر زمانی که به میش و قوچ بالغ تبدیل شدند آنها رو بفروشید. الف: جهش ژن یا موتاسیون ٬ از این طریق امکان کمی وجود دارد که به نتیجه برسیم زیرا از کنترل ما خارج است . در این تحقیق، به منظور شناسایی چند شکلی ژن STAT5A از 100 راس گاو نژاد هلشتاین و سیمنتال خون گیری شد.

در این تحقیق، از رکوردهای 49925 راس گاو متعلق به 64 گله که طی سال­ های 1385 تا 1394 زایش داشته ­اند، استفاده شد. شخص ارزیاب همیشه باید برای ارزیابی یک تیپ ایده آل گاو شیری به عنوان مبنای مقایسه در ذهن خود داشته باشد . نژاد گاو هلشتاین ، از خاص ترین و پرطرفدارترین نژادهای شیری در جهان محسوب میشود. به گزارش «سرویس دام، طیور و آبزیان» «ماکی دام – پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ این نژاد از ماکیان از دسته مرغ و خروسهای انگلیسی محسوب میشوند ولی از لحاظ تجاری توجیه اقتصادی نداشته و به عنوان مرغ و خروس زینتی به خصوص در بین مردم انگلیس مورد اقبال زیادی هستند.

جرب گاو ها لارنای مویدار ومگس مانن زنبور عسل یعنی هیپودرمابویس(شکل را ببنید).در اخیر بهار وشروع تابستان مگس های کاهل به گاوها درچراگاه ها حمله ور میشوند وختم های خود را به موهای پای گاو ها می انداز وبعد از چند روز تخم ها به لاروا مرحله اول تبدیل میشود وداخل پوست میشود و ازطریق عضلات وبه امتداد اعصاب حرکت میکند تاوقتیکه به ناحیه نخاع شوکی ودر اطرف نخاع شوکی برای 2-3 ماه می ماند بعدآ آنها زیر پوست در پشت حیوان حرکت میکند وشروع به کاهل شدن به لاروا دوم وسوم میکند (شکل را ببینید) ودر اخیر خزان وشوع زمستان لاروا مرحله سوم بر آمدگی های قابل مشاهده ولمس را در پوست که 2-4 سانتی متر قطر دارد تولید میکند .اگر این بر امدگی ها دقیقآ معاینه شود یک سوراخ در پوست به مشاهده میرسد.

مبدل سیگنال و فعال کننده نسخه برداری (STAT5A) یک پروتئین سیگنالی کلیدی است که فعالیت بیولوژیک هورمون پرولاکتین را میانجیگری میکند و سبب فعال شدن نسخهبرداری ژن های پروتئین شیر می شود. 3-افزایش تکرار صفات مطلوب با ایجاد بانک ژن ٬ که از چهار طریق میسر است . تجربه : امیرمحمد گردونی عزیز میگویند : هیچ عشقبازی لاری خود را با لاری دیگری که حتی نیم دانگ بالاتر باشد به جنگ نمی اندازد ، به این جنگ ها میگویند میدان قدری ، یعنی دو لاری باید دارای قد یکسان باشند و قبل از مسابقه دو عشقباز یک یا دو ساعت از وقت خود را برای دیدن لاری های هم می گذارند و اگر هر دو صاحب لاری توافق کردن آن موقع جنگ بین دو لاری آغاز میشود ، و اما این بحث میدان قدری تا دانگ چیه نیم هست ، از دانگ چهار به بعد میگویند جنگ ندید ، یعنی دیگر دو صاحب لاری تا موقع جنگ، وقتی برای دید زدن لاری هم نمیگذارند و تا موقع جنگ بین دو لاری هیچ یک از خصوصیات لاری هم خبر ندارند ، لازم به ذکر است که از چهار دانگ به بعد هیچ اهمیتی ندارد که لاری ها هم دانگ هم باشند ، مثلاً در جنگ های ندید، امکان دارد که یک لاری چهار دانگ را با یک لاری شش دانگ بجنگانند.

از آنجایی که، شاخص ROH، از اطلاعات توالی نوکلئوتیدی یکسان انتقال یافته به دو فرد حاصل می ­شود لذا، در مقایسه با شاخص Fis، معیار آماری مناسب­تری برای مطالعه میزان هم­خونی، می­ باشد. 7- Pinset ٬ گاهی Rump angle (زاویه کپل) نامیده میشود .اختلاف ارتفاع HiP و Pin را می گویند . کمر قوی و محکم در امتداد استخوانهای Hip و کمی بالاتر قرار دارد و نمره مطلوب (6-5) میباشد . بهترین نمره (مطلوب ) نمره 7 می باشد (5-7)از انتخاب دامهایی با عرض سینه زیاد یا خیلی کم باید خودداری کرد . علیهذا توصیه می شود در گاوداری ها مخصوصاً گاوداری های بزرگ یک نفر کارگر ورزیده برای مراقبت سم ها اختصاص داده شده و با سم تراش و پنس های مربوط قبل از اینکه دراز شدن سم به مراحل خطرناک برسد، سم ها را تراش داده و اگر در کف سم میخ یا ریگ و یا عفونت وجود دارد با نظر دکتر دامپزشک به مداوای آن مشغول شود.

جوت تشکیل می شد از دو گاو که با یک تیر چوبی نسبتً کلفت و به طول حدود سه متر که روی گردن آنها گذاشته می شد به هم وصل می شدند این چوب در هر دو سر دوسوراخ داشت که چوب دیگری به شکل “v” زیر گلوی هر گاو قرار میگرفت که به آن “سینه” می گفتند. بعد از پایان جنگ داخلی امریکا(۱۸۶۱ ـ ۱۸۶۵)، تعداد زیادی از امریکایی ها به دشت های بزرگ، که آن را سرزمین اجدادی خود می دانستند، روی آوردند.

نتایج تحقیق حاضر روی گاوهای هلشتاین استان اصفهان نشان داد که کاهش سن اولین زایش می­ تواند موجب افزایش تولید شیر، چربی و پروتئین و کاهش روند ژنتیکی این صفات گردد. هدف از تحقیق حاضر، بررسی اثر سن اولین زایش بر صفات تولیدی و برآورد مولفه ­های واریانس و روندهای ژنتیکی و فنوتیپی این صفات در کلاس های مختلف سن اولین زایش گاوهای هلشتاین استان اصفهان بود. گاو نجدی عمدتا در مناطق جنوبی کشور مخصوصا استان خوزستان یافت می شوند . اندازه گیری قد در ناحیه جدوگاه انجام می شود (روش مرکز اصلاح نژاد ایران)قد با تولید رابطه مثبت دارد .

یکی از مزایای برجسته این نژاد سن بالای آن است چرا که به طور معمول سن گوسالهها در نژادهای مختلف بین 10 تا 12 است. 1-آگاه به نوع کار باشد . سبب شده است تا این گاو به عنوان گونهای در جهت اصلاح نژاد به کار گرفته شود. ب: تصادفی ٬ این روش غیر قابل کنترل و بستگی به احتمالات دارد که احتمال ضرر و زیان نیز هست . ج: انتخاب یا سلکسیون ٬ با نگهداری تلیسه ها و گاوهای مناسب و حذف دامهای غیر مناسب انجام پذیر است . آنالیز غنی­سازی ژنی با استفاده از بسته نرم افزاری goseq برنامه R و شناسایی عملکرد بیولوژیکی ژن­های نزدیک در مناطق انتخابی کاندیدا از طریق پایگاه­های برخط GO، KEGG و Panther انجام گردید.

آنالیز داده ­ها توسط رویه Mixed در نرم ­افزار آماریSAS9.2 انجام شد. اطلاعاتی مانند قوانین و مدارک لازم برای دریافت این مجوز از نمونه مواردی است که در این سایت قرار داده شده است. نتایج این مطالعه نشان داد که این ناحیه از ژنوم در گاوهای مورد مطالعه چند شکل بوده و تکنیک SSCP توانایی شناسایی چند شکلی ها را دارد. برای این ژن در جایگاه مورد مطالعه دو الگوی باندی Aو B با فراوانی 91 و 9 درصد در گاوهای هلشتاین، 88 و 12درصد در گاوهای سیمنتال شناسایی شد. شکل ظاهری این اجزای خیش به صورت ذوزنقه ای است که دارای دو قاعده می باشد، که قاعده کوچک برای اتصال به صفحه برگردان و قاعده بزرگ به عنوان برنده و برش دهنده خاک مورد استفاده قرار می گیرد.

واحد گاو شیری شرکت مگسال دارای تولیدات دامی سالانه شامل: شیر 36 هزارتن،گوساله نر شیرخوار1500 راس، تلیسه داشتی مازاد550 راس،گاو داشتی مازاد 700 راس، گاو حذفی 700 راس،کود دامی می باشد. گاو نژاد سرابی را به عنوان یکی از نژادهای اصیل ایرانی و بهترین نژاد گاو کوهستان در ایران نامیده اند. بیش ­ترین میانگین ارزش ­های اصلاحی صفات تولید شیر مربوط به کلاس ­های اول و دوم سن اولین زایش بودند که با کلاس­ سوم تفاوت معنی ­دار داشتند. در حقیقت پیشرفت اقتصادی تنها با افزایش تولید شیر نیست .

رئیس مرکز اصلاحنژاد و بهبود تولیدات دامی در خصوص مشکلات پیشروی پرورشدهندگان این گاوها نیز گفت: پایین بودن قیمت خرید شیر خام و افزایش قیمت نهادههای دامی در کنار افزایش قیمت حملونقل از جمله مشکلات پیشروی پروشدهندگان دام است. تیپ:مجموعه ایده آل یا استاندارد خصوصیات فیزیکی بدن دام است . در ویدیو فوق خصوصیات ظاهری این نژاد پرسود را مشاهده خواهید کرد. تخمین زده میشود که هماکنون بیش از ۴۱میلیون رأس از این نژاد در سراسر دنیا موجود باشد. وزن خروس این نژاد ۱۱۰۰ و وزن مرغ های آن ۹۰۰ گرم می باشد.

پول های زیادی دراین سرگرمی مصرف می شود ، بازگران با شرط بندی پول هنگفت ، جدیت بیشتری به این سرگرمی می دهند ، خروس داران ، برای خشونت بهتر در پای خروس های جنگی تیغه ی با نوک های برنده می بندند که علاوه بر چنگال های پای خروس ، می تواند آنها را در جریان حمله به حریف کمک کند. گیاه اگاو از بعضی جهات هم خطرناک هست چون واقعاً تیغهای تیزی دارد و برخورد ناگهانی با آن تیغها موجب آسیب جدی به بدن میشود. گاو کشته شده به قصابی برده میشود و گوشت آن برای پخت و پز مورد استفاده قرار میگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید