تخم نطفه دار مرغ ابریشمی گلد ( طلایی) – آخرین بروزرسانی قیمت آبان ماه 1399

فهمیدیم که گاوی را نکشتهاند، ولی چرا؟ در دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران به یاد دارم که بسیاری از دختران دانشجو که اصلاً تمایلی به کار در زمینه دامهای بزرگ نداشتند به دلیل امتحانی که باید برگزار میشد و به اجبار نمره بارها گاوی را تحت لمس مقعدی قرار میدادند و بعضاً موفق به تشخیص و یا حتی لمس تخمدان گاو نمیشدند و با کمال تأسف مجبور بودند برای آمادگی و کسب نمره اینکار را بارها انجام دهند و حتی یکی از رزیدنتهای محترم آن زمان – که اکنون یکی از بهترین متخصصین مامایی دامپزشکی است – در اقدامی عجیب و ابتکاری و صدالبته تأسفبار برای آموزش به آنان دست خود را با دست دانشجو توأمان در مقعد گاو میبرد تا به آنان آموزش دهد.

حالا سؤال اصلی این است که آیا ما انسانها مجاز هستیم با حیوانی که زبان دفاع از خود ندارد اینچنین رفتار کنیم و بارها در عرض چند دقیقه دست خود را علیرغم دردی که به حیوان تحمیل میکنیم در راست روده فرو برده و حتی اینکار را سرگرمی هم بدانیم! ضربه های بسیار سنگینی داره و شگردش هم کاسه است و حتی از روی پارچه کری می زند. برای اونا حالا این ملاکها اهمیت پیدا می کنه.

آنها زنده ماندن نوزاد را توسط آگاهی به ماداران و اهمیت تغذیه فله و غوطه دادن ناف در تنکچر آیودین بعد از زایمان درست کرده میتواند . 👈اگر شما هم سری به بازار بزنید متوجه خواهید شد که فروشنده های دام، گوسفند خود را با یک قیمت متفاوت نسبت به دیگر فروشندگان به فروش میرساند حال یا بیشتر و یا کمتر که اینگونه قیمتها را میتوان گفت طبیعی است زیرا امکان دارد فردی گوسفند خود را با نرخ جدید خریداری کرده و آن را بفروشد و فردی گوسفند را خود خریده و بعد از پرورش اقدام به فروش با قیمت کمتر در بازار میکند که این اختلافها بیشتر نیست و میتواند بین ۱ الی ۴ هزار تومان باشد.

بیشتر انواع شش دانگ از نژاد افغان بوده و دارای بدنی مستحکم با گردنی کشیده و قلم بسیار کلفت میباشند. قلم : سبز تر جیحا البته سفید هم خیلی خوبه! تصور مي شد كه مخاط با اين كار كمتر شده و تنفس راحت تر مي شود. گاو های سیستانی اصولا یکه شناس بوده وعموما با صاحب خود و یا با افرادی که مستقيما انها را نگهداري و تغذيه مي کنند ما نوس شده و الفت مي گيرند . موسسه تحقیقات علوم دامی کشور در مدت 10 سال بر روی بیش از 600 راس گاو و گوساله سیستانی مطالعه و بررسی کرده است.

به گویش کوخردی لنِگار گويند، لنِگار (گاو آهن) آلتی آهنین که طرف اول آن را بگردن الاغ یا گاو میبندند وقسمت اصلی آن بهدنبال حیوان روی زمین قرار دارد و با آن زمین را شُخم میزنند، که در کوخرد و منطقه به لهجه محلی آن را ” بَشکار ” میگویند. گاو در فرهنگ و زبان مازندرانی ریشه عمیقی دارد، تا بدانجا که بیش از ۷۰ اسم از مشتقات نامهای گاو در زبان مازندرانی شناخته گردیده و شاید از این تعداد نیز بیشتر باشد. در ضمن با انکار ملاکهای ظاهری راه برای شیادها هم باز میشه که هر حیوونی رو به اسم لاری بفروشند.

همچنین اگر دشمنی میخواست تا بر آنها پیروز گردد میبایست در ابتدا برنامه گرفتن گاوداریها را میپروراند و طرح میریخت. چنانچه در پایان مهلت اعتبار پروانه، هیچ گونه ساختمانی احداث نشده یا رفع نواقص و تکمیل عملیات صورت نگرفته باشد و دارنده پروانه نتواند عذر موجهی ارائه نماید، پروانه مربوط پس از طرح در کمیسیون، لغو می شود و مراتب جهت قطع کلیه امتیازات به واحد زیربط اعلام می شود.

همچنین طرح ۱۲۰ هزار قطعهای مرغ تخمگذار و مجتمع گلخانهای چهار هکتاری با حضور وزیر جهاد کشاورزی افتتاح شد. خیش در هنر بین النهرین نماد خدای کشاورزی است (هال، ص ۱۳۹). شیر نماد خورشید و گاو نماد زمین است. این گاو ایرانی جثه ای متوسط داشته و نژاد آن شیری – گوشتی است که در میان گاوهای ایرانی بهترین نژاد از نظر تولید گوشت است. نژاد سوئیس براون در اواخر دهه 1800 به آمریکا برده شد.

روشنی و زوری که در تخمه گاو بود به ماه سپرده شد. « در بیست سال اخیر تعداد زیاد کتاب های طنزی به چاپ رسیده اند وبسیاری جوانان فکر می کنند که طنز پردازی در ادبیات ما پدیده ای بسیار نو است یک عده (برخی ها) هم گمان می کنند که آغاز چاپ جریده طنز وفکاهی ترجمان (۱۳۴۷ ش) سرآغاز طنز نویسی در مطبوعات افغانستان است ، در حالی که چنین نیست .

این جوجه خروس تاج مهر از نسلهای افغان می باشد و از جوجه های بسیار عالی می باشد با هیکلی 5 دنگ ، 7 ماهه که هنوز به بانگ نیامده است. غافلگیری بعدی هنگام تلفیق سسها با این مرغهای سوخاری رخ میدهد. سنگنگارهای در تخت جمشید که نمادی از نوروز زرتشتیان را نشان میدهد. حکیم مهر – یادداشت مدیرمسئول / 25 – لمس دو نفری رکتال در گاو ! دو میدان ندید زده و در حال حاضر خروس جوجه کشی می باشد. آمیختههای نژادهای دو منظوره بویژه سمینتال قابلیت سازگاری و عادت پذیری درشرایط گرم و مرطوب را در سطح بالایی نسبت به دیگر نژادهای پرشیر دارد.

در ایران به دلیل عدم اطلاعات کافی کاربران تراکتور در تنظیمات گاوآهن یک¬طرفه، عدم تناسب فرم خیش¬های مورد استفاده در کشور با نوع بافت خاک، عدم رعایت الگوی اجرای شخم باز و بسته در دو سال متوالی و سهولت اجرای شخم باز از طرف رانندگان تراکتور باعث شده است تا تسطیح زمین به هم بخورد، به علاوه مناطق ابتدا و انتهای مزارع بیش از حد فشرده شوند که سبب کاهش بازده آبیاری و کاهش بازده محصول و مصرف بیشتر انرژی می¬گردد. البته در مورد دانشجویان دختر هر دو نفر دستکش داشتند!

سمینتال ­ها از قهوه ­ای مایل به زرد تا کاهی تا قرمز تیره متفاوت هستند، با علامت­ های سفید در سر، سینه، شکم و پاها. 4 دنگ و تقریبا قرمز سیاه با قرمز بیشتر، یک کسو 5 دقیقه ای شده که نسبتا خوب بود ولی هنوز بدنش کم داره. آزمايش ها همچنين نشان داد که ماشين مرکب مي تواند جرم مخصوص ظاهري و مقاومت به نفوذ را در محدوده عمق 20-30 سانتي متري که محل تشکيل سخت لايه شخم است کاهش و همچنين گسيختگي خاک را در محدوده مذکور افزايش دهد.

5 دانگ است و برای جوجه کشی، متاسفانه موقع قدکشی نتونست کامل در بیاد. این جوجه خروس 8 ماهه از نسل جومونگ می باشد متاسفانه بدلیل شرور بودن نتونست به قد و هیکل کامل خودش برسد. این جوجه لاری اصیل و 6 ماهه از جانب مادر از نسل تاج سوراخ و از طرف پدر از نسل تاج میلهای افغان می باشد. سلام اقا پوریا خروس لاری به چشم ، قد ، منقار و چیزای دیگه نیست کلآ به نژاده که بدونی زاتش چی بوده به شکل ظاهری نیست . تعدادی از اولین برهماها که به آمریکا برده شدند تا 6.5 کیلو هم وزن داشتند، اما امروزه چنین حجمی بندرت دیده میشود.

خاستگاه اسکاتلند ـ رنگ قرمز و سفید و احتمالا قهوه ای و سفید ـ فرم شاخها و تناسب اندام و نحوه ی اتصال محکم پستان به بدن از ویژگیهای این نژاد است ـ نسبتا شرور ولی با قابلیت چرای بالا ست ـ وزن گاو بالغ ۵۴۴ و گاو نر۸۱۶ کیلو گرم ـ تولید شیر در یک دوره لاکتاسیون ۵۳۰۷ کیلو با چربی ۴ درصد دارد . وزن تولد این نژاد حدود ۴۲ کیلوگرم است که هنگام بلوغ نرهای آن تا حدود یک تن وزن را دارا می باشند. خروس لاری به زاتش بستگی داره(جد آبادش) که همیشه پشتش محکم باشه.

این خروس لاری اصیل 7 ماهه از نسل زاغ می باشد هنوز کسو نشده بعد از کسو قیمت گذاری می شود. این خروس 10 ماهه و 5 دانگ از نسل تاج کج های افغان می باشد. این خروس لاری بسیار اصیل از نسلهای کلنگی افغان می باشد. این سویه از لاری در رنگهای مختلف (ابرش، قرمز، قرمز سیاه، چیل و سفید ) در مجموعه اصلاح نژاد ایران لاری پرورش داده میشود و در اختیار علاقه مندان قرار میگیرد. در ضمن کاملا سیاه نمی باشد و لکه های کوچک قرمز هم دارد. گوشت مرغ و خروس دارای فواید و مزایای زیادی هستند اما توانایی رقابت با گوشت قرمز را ندارند.

پیش­ مخلوط ۵% زرین میکس متوسط تولید، خشک و تلیسه به صورت کاملا تخصصی برای گاوهای با تولید کمتر از ۳۵ لیتر در روز، گاو خشک (۶۰ تا ۲۱ روز قبل از زایش- دوره دور از زایش یا Far off) و تلیسه ­ها فرموله شده است. در گاوهای اروپایی، نزدیك به ۶درصد گاوهای آبستن، در فعالیت های سواری شركت می كنند. در این حالت بین خون و محیط شکمبه تبادل بوجود می آید که در حالت عادی نباید این اتفاق بیفتد. در طول فصل زمستان، یک منبع گرمایشی مناسب را در داخل قفس قرار دهید تا دمای بدن مرغها پایین نیاید.

دیدگاهتان را بنویسید