عمل جراحی سرطان روده بزرگ – دکتر بهزاد نعمتی هنر٬ متخصص جراحی عمومی

طبقه عضلانی در آپاندیس شبیه روده کوچک، مرکب از عضلات حلقوی در داخل و عضلات طولی در خارج است که از خارج به وسیله بافت سروز پوشیده شده است. در زمان های معمول سال می توانید از ساعت 10 تا 20 با این مجموعه تماس بگیرید. نام بسیاری از رودها از واقعیت طبیعیآنها برخاسته و نام بسیاری از آنان در گذر زمان تغییریافتهاست. در سیگموئیدوسکوپی فقط 50 سانتیمتر از روده بزرگ مورد ارزیابی قرار میگیرد، یعنی بخش سیگموئید کولون. کولون خاصره لگنی از پرده صفاق کاملاً پوشیده شده، دارای بند مخصوص و حرکات آزاد است. کولون نزولی: کولون عرضی در زیر طحال با یک زاویه حاد به سمت پایین آمده و کولون نزولی را تشکیل میدهد.کولون خاصره لگنی یا سیگموئید: دنباله کولون نزولی، کولون خاصره لگنی است که در حفره خاصره سمت چپ قرار دارد، سپس داخل لگن کوچک شده و به روده مستقیم، منتهی میشود.

کولون نزولی: کولون عرضی در زیر طحال با یک زاویه حاد به سمت پایین آمده و کولون نزولی را تشکیل میدهد. چه کسانی در خطر ابتلا به سرطان کولون قرار دارند؟ کشورهای ایران در جنوب، ارمنستان و ترکیه در غرب، گرجستان در شمال غربی و روسیه در شمال آذربایجان قرار دارند. 9- رودهای ایران از کجاها سرچشمه می گیرند؟ به گزارش آسان طب یبوست عامل بسیاری از بیماری ها و ختی بیماری سرطان می باشد. مخروط افکنه ها از نظر ایجاد زمین های کشاورزی ، معادن شن و ماسه و ذخیره آب های زیرزمینی اهمیت زیادی دارند. نکته 2- بیش از 75% از سطح کره زمین را آب فرا گرفته است .

زیرا مقدار زیادی از آب درون زمین نفوذ می کند. حال آنکه همة این هنرسازهها و شگردها ابزار و موادی است که شاعر با استفاده از آنها بنیان شعر خود را چنان مستحکم بنا کرده است که از هیچ باد و بارانی گزند نیابد. اگر چنانکه روده بزرگ هر چه سریعتر بتواند مواد زاید را از وجود انبان دفع کند، بهتر می تواند از دست میلیونها میکروب برای تجزیه ی مواد غذایی استفاده کند و موادی که قابل استفاده نیست، از بدن دفع نماید. بهتر است، پاکسازی انجام شود و یک شستشوی روده ای انجام بگیرد.

پس بهتر است، هر چه زودتر از شر این مواد خلاص شوید. سیستم عصبی رودهای از طریق کنترل حرکات پریستالتیک، جا به جایی مواد غذایی و تخلیه رودهها را امکان پذیر میسازد. معمولاً در چند روز اول بعد از جراحی، بیمار احساس ناراحتی دارد ولی معمولاً درد با دارو قابل کنترل است. در رابطه با درستی این منبع شک و شبهههای زیادی وجود دارد و بسیاری بر این باور هستند که این نامگذاری تنها اشتباهی در ترجمه است.۷.

اینجا غرفههایی برای کرایهدادن دوچرخه وجود دارد و میتوانید هر نوع دوچرخهای که خواستید کرایه کنید. هزینه کرایه دوچرخه برای دوچرخه سواری در اطراف دریاچه چیتگر به نوع دوچرخهای که انتخاب میکنید بستگی دارد و بین ۲۰ هزار تا ۵۰ هزار تومان است. مراکزی در کنار این دریاچه وجود دارد که میتوانید از طریق آنها، دوچرخهای را برای مدتی اجاره کنید. مصرف مواد فیبر دار در درست کاردن روده بزرگ تاثیر زیادی دارد. اعضای گوارشی، مواد غذایی را که معمولاً به صورت تجزیه شده وارد بدن می شوند، دفع می کنند.

در برخی افراد علائم خفیف و ظرف چند ساعت یا چند روز برطرف می شود، اما در صورت تدام علائم بیش از 3 روز باید به پزشک مراجعه کنید. بعد از آنکه جراح تمامی سلولها و بافت سرطانی را از طریق جراحی برداشت، یک دوره شیمیدرمانی نیز دادهمیشود تا سلولهای سرطانی باقیمانده نیز، در صورت وجود از بین بروند. گفته شده که هدایایی که امیر نصرابن احمد و دیگر امرای سامانی به رودکی می دادند آنقدر فزونی گرفت که پس از مدتی، رودکی از جمله ثروتمندان شهر بخارا شد و در بین عامه ی مردم نیز، از جایگاه ویژه ای برخوردار شد.

به حجم وسیعی از آب که به آبهای آزاد و بین المللی و در بیان راحت تر اقیانوسها راه دارد دریا گفته میشود. خط ساحلی دریا حدود ۷ هزار کیلومتر، مساحت آن ۳۷۱ تا ۳۸۶ هزار کیلومترمربع (یک و نیم برابر خلیج فارس) و حجم آب آن نیز ۷۸۷۰۰ کیلومتر مکعب است. متأسفانه بخش عمدهای از مساحت این دریاچه در حال خشکشدن است؛ زیرا بر اثر خشکسالیهای متوالی و کاهش آب ورودی بهوسیله چشمهها آب این دریاچه نسبت به گذشتهها بسیار کم شده است. وقتی با کم آبی در استانهای شمالی روبرو هستیم چرا باید آب را به خارج از حوزه باید انتقال دهیم.

ازآنجاییکه داروهای شیمیدرمانی، مغز استخوان را به شدت تحت تأثیر قرارمیدهد، ممکن است کم خونی (بهصورت کاهش انرژی انجام کارها، کاهش پلاکتهای خونی(بهصورت خونریزی) و کاهش گلبولهای سفید (بهصورت افزایش استعداد ابتلا به عفونتها) ایجادشود. چون در آن منطقه هم این آب سبب افزایش جمعیت میشود، اما فقط مدتی میتواند پاسخگو باشد. در این مرحله، شاید سرطان به اعضاء مجاور رسیده باشد و شاید هم هنوز به آن اعضاء نرسیده باشد.

اگر دوست دارید در استرالیا گشت و گذار کنید، حتماً باید سری هم به دریاچه هیلیر (Hillier) بزنید. اگر به هیجان علاقه دارید، سینما چهاربعدی پارک ملت گزینه خوبی به حساب می آید. رودکی شعر پر آوازه « بوی جوی مولیان آید همی ـ یاد یار مهربان آید همی » را سروده است. مورخان یونانی رود بلخ را بنام باکتروس یاد کرده و نوشته اند: رودخانه باکتروس از وسط شهر بلخ عبور میکند.

درصورتیکه سلولهای سرطانی، کبد را درگیر کرده باشند، می توان دارو را مستقیماً به شریانهای تغذیهکننده کبد تزریق نمود. داروهای ضد سرطانی اکثراً به فرم تزریق داخلی در بدن یا داخل عضلات و برخی به فرم خوارکی استفاده میشود. ازآنجاییکه در بدن علاوه بر سلولهای سرطانی بافتهایی نظیر سلولهای خونی، بافت پوششی سیستم گوارشی و سلولهای فولیکول مو نیز از سرعت تکثیر بالایی برخوردار هستند، لذا ممکن است این بافتها نیز مورد هدف داروهای شیمیدرمانی قراربگیرد.

همچنین از آنجایی که این جنگلها حفاظت شده هستند، ممکن است در سفر خود با حیواناتی چون گراز، سگ وحشی و یا روباه روبهرو شوید. بازدید از این روستاهای خوشآبوهوا میتواند سفر شما را خاطره انگیزتر کند.پارک جنگلی سی سنگان در فاصله ۱۷ کیلومتری شمال غربی دریاچه ممرز قرار دارد. دریاچه سد آبیدر در نزدیکی جنگل سی سنگان و ۱۳ کیلومتری شمال غربی دریاچه ارواح قرار دارد. سد ميجران در سال 1382 به منظور آبرساني به امورات كشاورزي بر روي نسارود( رودخانه رامسر ) احداث شد. شما در سفر به رود ارس میتوانید از دیگر دیدنی های جلفا که در نزدیکی این رودخانه قرار دارند همچون کلیسای سنت استپانوس، کلیسای چوپان، آبشار آسیاب خرابه، سد خداآفرین و سد میل مغان ارس بازدید کنید تا لذت سفرتان به جلفا چندین برابر شود.

گشت و گذار در این جنگل که اغلب اوقات مه آلود است و تماشای سبز و نارنجی برگهای درختان از لذت بخشترین تفریحاتی است که در کنار بازدید از دریاچه میتوان داشت. امکان فروش این امتیاز نیز در زمان ساخت پروژه یا پس از اتمام آن وجود دارد. عوارض جانبی جراحی: عوارض جانبی جراحی به محل تومور و نوع جراحی بستگی دارد. همچنین سیتیاسکن برای ارزیابی عوارض ایجاد شده در اثر ورم روده نیز مفید است.

برای آزمایش، بیمار یک کپسول کوچک حاوی دوربین را میبلعد. درمان بیولوژیک درمانی است که از دستگاه ایمنی بیمار برای مبارزه با سرطان استفاده میکند.ازموادی که توسط بدن یا در آزمایشگاه ساخته میشوند، برای تقویت، هدایت یا ترمیم دفاع طبیعی بدن در مقابل سرطان استفاده میشوند. هدف اصلی درمان در این بیماری سرکوب پاسخ غیرطبیعی التهاب است تا روده شانس بهبودی و ترمیم داشته باشد. بررسی نمونه در زیر میکروسکوپ میتواند در تشخیص التهاب روده مفید باشد. این رگها شبکه مخاطی را تشکیل داده و سپس به لنفاتیک های زیر مخاط میریزند.

بدین ترتیب که تحریکات ناشی از ترکیب مواد غذایی (تحریکات شیمیایی) یا اتساع روده در اثر تجمع مواد (اتساع مکانیکی) به شبکههای مایسنر، منتقل شده و نورون های حرکتی آنها، سبب ترشح سلولهای اپیتلیال، انقباض عضلات و تحریک حرکات روده میشوند. بعضی از این عوامل عبارتند از: 1- دریاچههای یخچالی: در اثر تجمع آب در پشت مورنها (مواد تخریبی که توسط یخچالها حمل میشوند) به وجود میآیند مانند دریاچههای پنجگانه آمریکای شمالی. با وجود این، قطع سیستم عصبی خارجی، اختلالی در عملکرد روده و حرکات پریستالتیک آن ایجاد نمیکند. از طرفی حذف فیبرهای گیاهی مانند سلولز سبزیجات و میوه ها و سبوس غلات موجب می شود که مواد دفعی کافی نباشد و در نتیجه حرکات روده ای نیز در دفع مواد مؤثر واقع نشود.

دیدگاهتان را بنویسید