عکس های دیدنی از دریاچه بایکال یخ زده

روده بزرگ الکترولیت ها را نیز جذب می کند. فضاهای تفریحی و گردشی این مجموعه نیز به 22 هزار متر مربع می رسد.به طور کلی این مجتمع شامل موارد زیر است:- پردیس سینمایی ( شامل چندین سالن پخش فیلم)- فودکورت و رستوران های مختلف و البته کافی شاپ های مختلف- شهربازی سرپوشیده و کاملا مدرن برای تفریح کودکان و بزرگسالان- به طور کلی واحدهای تجاری این مجتمع به 600 عدد می رسد که در 2 طبقه جای داده شده اند. رستوران هتل که میتوان بر روی اجاقهایش غذای خود را کباب کرد و بار هتل که به سبک بارهای انگلیسی طراحی شده بسیار عالی هستند.

زمانی که بر سطح دریاچه یخی بایکال قدم می زنید، احساس می کنید که حباب های زیر پاهایتان در حال جابه جا شدن هستند. ولی هنوز نمی دانیم اگر دمای منطقهی دریاچه بیش از اندازه افزایش یابد یا اگر سطح دریاچه پایین بیاید چه خواهد شد. در طول زمستان ، شفافیت آب در بخش های باز دریاچه می تواند از 30 تا 40 متر باشد، یعنی براحتی عمق 30 متری دریاچه قابل مشاهده است؛ اما در طول تابستان به طور معمول 5-8 متر است. این دریاچه هفتمین دریاچه بزرگ جهان است و در فهرست میراث جهانی قرار دارد.این گزارش در تاریخ 04/11/28 در خرگزاری عصر ایران منتشر شده و ما به جهت اهمیت موضوعآن را باز نشر می کنیم.

بایکال هفتمین دریاچه بزرگ جهان از نظر مساحت است. دریاچه بایکال در جنوب سیبری قرار دارد، و هفتمین دریاچه بزرگ جهان است. سنگِ پرتاب شده، سنگ Shaman نام داشته و در ابتدای رودخانه ی آنگارا قرار گرفته است. پدر بایکال زمانیکه این موضوع را متوجه می شود در جواب به کارِ دخترش، سنگ بزرگ و نفرین شده ای را برمی دارد و به سوی او پرتاب می کند تا مانع از رفتن دختر به آن سمت بشود. در تاریخ 13 مارس 1881 (تاریخ جولیان: اول مارس)، هنگامی که کالسکه اسکندر دوم در امتداد خاکریز عبور کرد؛ یک نارنجک توسط یک توطئه گر آنارشیست به سمت کالسکه تزار پرتاب شد و منفجر شد.

دریاچه بایکال روسیه که دارای 27 جزیره می باشد توسط 330 رودخانه تغذیه می گردد . کشور روسیه به دلیل وسعتی که به خود اختصاص داده دارای جاذبه های طبیعی ، تاریخی و مدرن متنوعی است که بازدید از تمامی ان ها در تور روسیه نیاز به فرصت زیادی دارد . دریاچه بایکال محبوب محققان نیز می باشد ، حباب هایی که در فصل زمستان زیر این دریاچه یخ زده شکل می گیرد در اثر استخراج گاز متان از جلبک های ته دریاچه است. سطح یخ زده ایی به اندازه ایالت مریلند را تصور کنید.

بسیاری از گردشگران علاقه مند به تفریحات زمستانی برای اسکی یا دوچرخه سواری به این منطقه می آیند و به روی این دریاچه یخ زده به اسکی می پردازند. سالها بعد گردشگران آن را ” کاخ ورسای روسی” نامیدند و همچنان با این نام شناخته می شود. دریاچه بایکال در روسیه (Lake Baikal Russian) یکی از زیباترین مناطق این کشور است که با زیبائی های تحسین برانگیز سالانه گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند با سفر آفرین همراه باشید تا با این دریاچه قدیمی بیشتر آشنا گردید . بایکال محل زندگی هزاران گونه گیاهان و حیوانات است که بسیاری از آنها بومی منطقه هستند.

در دل این دشتهای کوهستانی، گلها و گیاهان باارزشی روییدهاند؛ عطر و خاصیت هرکدام از آنها شما را وسوسه میکند تا چند شاخهای از آنها را با خود به سوغات بیاورید و از داروی سلامت طبیعت لذت ببرید. این گاز در طبیعت از تجزیه و پوسیده شدن مواد آلی به ویژه فساد گیاهان در مردابها حاصل میشود، به همین جهت آن را «گاز مرداب» نیز مینامند. آب آن آنقدر شفاف و صاف است که تا عمق 40 متری آن هم دیده می شود. به تقلید از این کتاب نصاب های فراوانی نوشته شده که ذکرشان مجالی دیگر می طلبد. دریاچه هامون، مشتمل بر مجموعه آبها و باتلاق ها یا دریاچه های فصلی ست که در شمال غربی، غرب و جنوب غربی شهرستان زابل واقع گردیده اند و تحت عناوین مختلفی مانند هامون صابری، هامون هیرمند و دریاچه سیستان و هامون یوزک ( در افغانستان ) نامیده شده اند.

درست است که نمای داخلی کلیسا در پی انقلاب روسیه و جنگ جهانی دوم بشدت آسیب دید، اما پس از چند سال آن را مرمت کردند. شب هنگام، انعکاس ستاره های آسمان شب بر سطح آینه ای و شفاف دریاچه یخی بایکال به قدری زیباست که باعث می شود از لذت تماشای آن خوابتان نبرد! جایی که حدااقل میانگین دما در زمستان 19 درجه سانتیگراد زیر صفراست و تابستان حداکثر 14 درجه سانتیگراد می باشد. اگر در فصل زمستان به دیدن این دریاچه بروید با تصویری باورنکردنی روبه رو خواهید شد.

تجربه قدم زدن بر سطح دریاچه یخی ایی، که همزمان با گام برداشتن می توانید زیر پاهایتان حباب های زیبای درون دریاچه یخی را تماشا کنید. در قلب استرالیا دریاچه ای قرار دارد که رنگ آن کاملا صورتی است. وسعت دریاچه بایکال حدود 600 کیلومتر بوده و ضخامت یخ ها در آن به 1.5 تا 2 متر می رسد. با شدت گرفتن سرمای زمستان این دریاچه به عمق دو متر یخ می بندد و در زیر آن می توانید حباب هایی از هوا ببینید که همین باعث جذابیت بیشتر این دریاچه در فصل زمستان می شود.

و این را هم فراموش نکنیم که دریاچه بایکال بزرگترین دریاچه آب شیرین در جهان است که دارای ۵۵۰۰ مایل مکعب (۲۳۰۰۰ کیلومتر مکعب) آب شیرین می باشد. همچنین موسیقی عاشیقی دارای سبک متفاوت و منحصربهفردی است این هنر و فرهنگ آذربایجان پس از تلاشها و رقابت استانهای عاشیقی خیز به نام استان آذربایجان غربی و شهر ارومیه در فهرست به شماره ۱۶۵ در میراث میراث فرهنگی ناملموس کشور ثبت ملی شد. در این افسانه آمده که پدر بایکال دارای 336 عدد رودخانه بوده که یکی از آنها دختر ” آنگارا ” و بقیه رود ها پسر بودند. بین بخش­ های جره و بالاده شهرستان کازرون دریاچه ­ای به نام دریاچه پریشان واقع شده است که به دریاچه فامور هم معروف می­باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، به همت اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان کازرون و اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان و همکاری ادارات راه و شهرداری کازرون هشت و نیم کیلومتر آتش بر در بستر دریاچه پریشان ایجاد شد. وعده های غذایی بعد از هشت الی نه ساعت پس از بلع از روده کوچک به روده بزرگ منتقل می شوند. فک بایکال تنها فک آب شیرین جهان است و دائماً در آب شیرین زندگی میکند دانشمندان بر این عقیده هستند که خوکهای آبی این دریاچه در زمانهای قدیم از اقیانوس شمالی (شمالگان) آمده و بعد از سفر به سمت بالای رودخانه، به این دریاچه رسیدهاند.

و باستان شناسان شوروی تردید ندارند که شهر کوروش «اورا – تپه» قرار داشت. در این منظقه سکوهایی تعبیه کردهاند که برای چادر زدن و استراحت بازدیدکنندگان مورد استفاده قرار میگیرد. یکی از اهداف اکثر کسانیکه که به روسیه سفر می کنند و حتی در تور روسیه شرکت میکنند، بازدید از کاخ پیترهوف است. باغ های بخش پایینی کاخ معروف به وانیژنی ساد، یک کیلومتر مربع از مساحت پیترهوف را در برگرفته اند که بین پرتگاه و خط ساحلی قرار گرفته اند و تقریباً 200 متر از شرق و غرب امتداد دارند.

دیدگاهتان را بنویسید