مراکز تفریحی دریاچه چیتگر

این ، به نوبه خود ، از رودخانه روکارارا ، سرچشمه های آن نیز تغذیه می شود ، که نام خود را در جریان خود به Kagera تغییر می دهد. توجه کنید که مسیر دسترسی دریاچه به صورتی است که تنها خودروهای آفرود می توانند آن را بپیمایند. هرگاه ورود آب افزایش یابد ، سطح دریاچه گسترش یافته و اراضی پست و شوره زار و باتلاقی پیرامون را با آب صاف می پوشاند و به صورت دریاچه ی بزرگی درمی آید .

در فصل زمستان ضخامت یخهای سطح دریاچه بایکال به حدود 1.5 الی 2 متر میرسد که این یخهای ضخیم میتوانند وزنی معادل 15 تن و یا حتی بیشتر را تحمل کنند. و به جرات میتوان ادعا نمود مقدار آب موجود در این دریاچه از 5دریاچه بزرگ دنیا که در ایالات متحده آمریکا است نیز بیشتر است. دریاچه بایکال که بیشتر شبیه یک موز است،63 کیلومتر از شمال تا جنوب کشیده شده است و حدودا 1637 متر عمق دارد که آن را به عمیقترین دریاچه دنیا مبدل کرده است. این دریاچه زلالترین آب را نیز دارد و به قدری آب این دریاچه شفاف است که میتوانید کف دریاچه را به خوبی مشاهده کنید.

همانطور که در صحبت ها و معرفی اجمالی اولیه توضیح دادیم، مجموعه تفریحی – گردشگری پارک ارم بخش های مختلفی دارد. چرا که ایرانیان به شهرنشینی و کشاورزی و زراعت روی آورده بودند درحالیکه تورانیان بیابان نورد و چادرنشین باقی مانده بودند و هر از چندگاهی به ایرانیان هجوم می آورده اند. دریاچه بایکال عمیقترین دریاچه آب شیرین و بزرگترین منبع ذخیره آبهای سطحی بر روی کره زمین است و در جنوب روسیه، ما بین استان ایرکوتسک و بوریاتیا واقع شده است.

رود آنگارا Angara River که از این دریاچه خارج میشود در جنوب فلات مرکزی سیبری جریان دارد. دریاچه مهارلو در جنوب شرقی شهر شیراز قرار دارد و به خاطر رنگ قرمزش شهرت زیادی پیدا کرده است. دریاچهها چه از لحاظ وسعت و چه از نظر عمق دائما در حال تغییر میباشند. وسعت این دریاچه به ۳۱۵۰۰ کیلومترمربع می رسد. به گونه ای که در اواسط زمستان که میانگین دما در این منطقه منفی 6 درجه سانتیگراد است، در جاهای دیگر سیبری حداقل دما به منفی 90درجه سانتیگراد می رسد.

گودال های آبی وسیع در سطح زمین است که به اقیانوس راه ندارد. دریاچه اوان علاوهبر تفریحات آبی و کمپ، به دلیل مجاورت با کوهستان و قرار گرفتن در کنار کوههای بلند خشچال، امکان کوهنوردی را هن برای علاقهمندان فراهم کردهاست و هر ساله کوهنوردان زیادی به این منطقه میآیند. باشگاه خبرنگاران جوان قصد دارد تا در این مطلب این امکان اندک را برای شما بوجود آورد تا با تصاویر و معرفی آثار باستانی کشور روسیه که میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ است و در حال حاضر کشوری مطرح است شما را به سفری کوتاه ببرد که این بار به سراغ دریاچه بایکال رفته است، دریاچه ای که منظره ای بی نظیر و رویایی دارد، پس پیشنهاد میکنیم با ما همراه باشید.

یعنی شما در واحد اداری خود می توانید امکان پذیرایی با تشریفات درجه یک از میهمانان ویژه و اقامت شبانه روزی در واحد با خدمات کامل را داشته باشید. در ماه اگوست متوسط درجه حرارت هوا 11درجه سانتیگراد(52درجه فارنهایت) می باشد. در دریاچه اوان، ماهیهایی مثل قزلآلا، کپور و اردک ماهی زندگی میکنند که هم توجه دوستداران ماهیگیری را به خود جلب میکنند و هم زیبایی دریاچه را چند برابر کردهاند. عکس دریاچه گَهَر بی شک از زیبا ترین دریاچه های آب شیرین کوهستانی ایران به شمار می رود که این دریاچه در میان رشته کوه اشترانکوه در استان لرستان واقع شده است.

دوازدهه یا اثنی عشر: اثنی عشر اولین و کوتاه ترین قسمت روده کوچک است. در قرن نوزدهم با احداث راه آهن سیبری، اکتشافات جغرافیایی و زمین شناسی مختصری از این ناحیه به عمل آمد، و بعدها و با پیشرفت علم، منطقه هر چه بیش از پیش شناخته شد و در سال ۱۹۷۶ اولین عکس ماهوارهای نیز از دریاچه گرفته شد. اشاره هم کردم که یزدگرد سوم در یک هزار و چهارصد سال پیش در مرو کشته شد و سلسله ساسانی از بین رفت. تاریخ بخارا و آثارالبلاد با استناد به حدیثی از پیامبر درباره این شهر، نام اصلی آن را «فاخره» دانستهاند که در گذر زمان به بخارا بدل گشته است .

مهمترین ویژگی اقتصادی خزر، نفت و گاز است نفت در خزر سال ۱۳۰۲ / ۱۹۲۳ در باکو کشف شد. یک رژیم ده روزه انگور چاره ی قطعى گاز و نفخ زیاد امعای است. همانطور که در خطوط اول توضیح این دریاچه اعلام کردیم، آب دریاچه بسیار روشن و شفاف است چرا که نمک معدنی آن بسیار کم است و شما از سطح دریاچه به راحتی تا عمق 40 متری را خواهید دید. به طوری که در بعضی نواحی به کم تر از 10 متر می رسد.

امّا در نواحی جنوبی نزدیک به ایران عمق آن بیش از 1000 متر است. عمیقترین قسمت دریاچه به ۱۶۳۷ متر می رسد که به عنوان عمیقترین دریاچه دنیا لقب گرفته است و حدود ۳۳۰ رودخانه به آن جاری می شود. زیرا اینجا تنها و بزرگترین دریاچه طبیعی در تمام خراسان رضوی و تنها اثر طبیعی در این استان است که به ثبت ملی رسیده است. جواب عمق دریای خزر در نواحی شمالی آن بسیار کم است . چنین حالتی آخرین بار پس از اتمام عصر یخبندان انجام شد و دریای خزر به دریای سیاه وصل شد. پس با ما همراه باشید!

با تریپ همراه باشید. همچنین این روستا به همراه روستای وفس از مهمترین مراکز سبد بافی و حصیر بافی بخش نوبران محسوب میشوند. این اندام همچنین جایی است که بقایای مواد غذایی و مایعات همراه آن مدفوع را تشکیل می شود. به گودیهای بزرگ سطح زمین که بوسیله آب پر شده و با آبهای آزاد تماس نداشته باشد دریاچه اطلاق میشود. پلانکتونها با خوردن آلودگیهایی که بر سطح دریاچه هستند، نسبت به تمیزی آب دریاچه به صورت طبیعی اقدام میکنند. دريای خزر در دورانهای گوناگون به اسامی کرانه نشينان آن و يا اقوام و قبايلی که گهگاه در مجاورت آن مسکن گزيده بودند ناميده می شده و تمام يا بخشی از آن به نامی موسوم بود, مانند: دريای خزران, دريای کاسپيان, دريای جرجان, دريای گيلان(يا بحرالجيل), دريای ديلم, دريای طبرستان, دريای مازندران.

شاعر ویژگیهای زبان را برمیشمرد و شروع میکند از لطافتهای زبان فارسی میگوید و در آخر میپرسد «ممکن است که اینها نابود شود؟ اگر با ماشین شخصی قصد عزیمت دارید، توصیه می کنیم که وارد بزگراه همت غرب شده و سپس به خروجی شهید خرازی رفته و از این خروجی، دریاچه خلیج فارس قابل رویت است. اگر با ماشین شخصی تردد میکنید برای دسترسی به استخر از پارکینگ شماره ۱ استفاده کنید. همچنین برای اینکه جزایر را این دو کشور بهتر بشناسند نام های محدودی را بر روی آن ها گذاشتند که می توان به کثیری، قره قباح، پیرواتلر، بویدوز و خُرامه اشاره داشت.

روی دریاچه مصنوعی برج خلیفه، جایی که فوارههای رقصان قرار دارند، پیادهراهی شناور ایجاد شده است که در آن میتوان از نزدیکترین فاصله نمایش خیرهکننده آبنمای برج خلیفه را تماشا کرد. سرانجام ، یکی از کنجکاوی های این دریاچه ، بودن آن است تنها مکانی که می توانید نوترینو بگیرید. در کناره های خلیج فارس بریدگی های عمیقی وجود دارد که ساکنان اطراف به آ« ها خور می گویند. منطقه ای که آبهای سطحی آن توسط یک رود و انشعابات آن از نقاط مرتفعبه سمت نواحی پست تر هدایت می شود ، حوضه ی آبریز نام دارد.

دیدگاهتان را بنویسید