معرفی گل آگاو – گلهای شما همچنان میخندند

آگاو ویکتوریا پس از مدت زمان حدود 20-30 سال رشد تولید گل میکند که پس از پایان دوره گلدهی گیاه از بین می رود . و واقعاً از نتیجه کار شگفتِ زده شدیم و میتوانیم بگوییم که یک روش تکثیر برای آگاو ها پیدا کردیم و آن هم نصف کردن گیاه از وسط است. • در مورد کودکی که دچار مشکل تنفسی شده است امکان دارد بستری کردن و دادن اکسیژن ضروری باشد. در این حالت نیتریت وارد بدن شده و سبب کاهش ظرفیت حمل اکسیژن هموگلوبین می شودوبا مسمومیت شدید منجر به خفگی می گردد .

بنابراین همانطور که ملاحظه می کنید هر چه سن کودک بیشتر می شود به تناسب احتمال برطرف شدن علائم آلرژِی به پروتئین گاوی نیز بیشتر می شود . نیترات در شکمبه به عنوان منبع ازت برای سنتز پروتﺋین میکروبی به کار می رود اما احتمال احیا شدن آن به نیتریت وجود دارد. همچنین پا و سر رومانف به رنگ تیره بوده و در بالا سر آن قسمت سفید رنگی وجود دارد. در ابتدای تولد، بره های رومانف دارای موهای سیاه رنگ می باشند که یک لکه رنگ سفید بر روی پیشانی دارند. اختلاف در چربی موبیلیزه بدن و توازن انرژی بین جیره توسط ون و همکاران گزارش شد و ممکن است به وسیله اثرات منبع انرژی جیره با غلظت انسولین پلاسما شرح داد ه شود.

ابقا انرژی به وسیله کالری متری غیر مستقیم در محفظه تنفسی تخمین زده شد و در مقاله ون و همکاران در سال ۲۰۰۷ گزارش شد و به طور منفی همراه با درصد چربی شیر و غلظت اسید چرب غیر استریفه بود. مانند انسان، گاوها فقط بعد از زایمان شیر تولید می کنند و گاوهای شیری برای ادامه تولید شیر باید در سال یک گوساله به دنیا بیاورند. برای بررسی این صفت، درمحل اتصال پستان به بدن وبرگشتگی موهای دو طرف پستان، فاصله دو طرف پاهای آن را اندازه گیری می کنند. میزان چربی و پروتئین در این شیر بیشتر است و می تواند تاثیر چشمگیر تری در استحکام استخوان ها و جلوگیری از پوکی استخوان داشته باشد.

انجمن مراقبت از حیوانا ت و کمیته دانشگاه پروتوکل ازمایش را تصویب کرد .۱۶ راس گاو هولشتاین فریزین با تولید شیر قابل مقایسه (بالای ۹۵۰۰ کیلو چربی و پرتیین تصحیح شده در ۳۰۵ روز) از یک گروه ۴۴ گاوی که برای همزمان کردن اوولاسیون تلقیح شده بودند انتخاب شدند. 3.برای شیردهی بیشتر همراه کاه سبز و سفید از خوراک های مثل کنسانتره، نان خشک استفاده کنید چرا که خوراک کردن دام نیز بیشتر میشود. البته نفخ خوراک دانه ای درمان دارد،اما نفخ یونجه ای خیلی خطرناک است. • خوراک گاو نباید ناگهانی و یک دفعه کم یا زیاد شود.

قطعاً استفاده از این تجهیزات تاثیر دارد و در عین حال، عمر مفید یک گاو، از اولین زایمان است تا شیر دادن و حذف شدن در ایران متوسط عمر گاو زیر 3 یعنی 2.8 زایش است و این خیلی کم است. مصرف بیش از حد این دمنوش گیاهی میتواند یک سری عوارض به همراه داشته باشد. این ترکیب از معادن سنگ آهک استخراج می شود و با توجه به قیمت آن کاراترین منبع کلسیم موجود است. در مورد گاوهاى شیرى وجود منبع پروتئینى با کیفیت خوب در جیره غذائى حیوان ضرورى نیست.

هدف این پژوهش بدست آوردن دیدی از علایم متابولیکی با تغییر در تفکیک انرژی پس از تغییر منبع انرژی جیره در گاو های شیری در اوایل لاکتاسیون و دومین هدف ارتباط هورمون های متابولیکی و خصوصیات شیر با توازن انرژی از اندازه گیری به وسیله کالری متر غیر مستقیم می باشد، توسط ون و همکاران نشان داده شده که تغذیه گاو های شیری در اوایل لاکتاسیون با جیره بالا از نظر لیپوژنیک منجر به افزایش در تولید چربی شیر شد و این افزایش اساسا به علت افزایش در ترشح روزانه اسید های چرب ۱۶ و ۱۸ کربن و ۱۸ کربن با یک باند دوگانه میباشد .

انسولین به عنوان یک کلید تنظیم کننده تفکیک مواد مغذی از بافت بدن به شیر در دوره انتقال از آبستنی به شیردهی است . دوم : مواد مغذی ۲ کربن میتوانند استریفه شوند و در کبد به عنوان تری اسیل گلیسرول ذخیره شوند و به طور بالقوه باعث کبد چرب میشوند. حضرت آقا میفرمودند: شهید اندرزگو شبها دیروقت به منزل ما میآمدند و با هم جلسه داشتیم و در مورد مسائل مختلف با هم صحبت میکردیم. میش ها ۳۰ تا۴۰ روز پس از زایمان توان از سرگیری چرخه جنسی را به دست می آورد.

گاو های تغذیه شده با جیره لیپوژنیک ۲٫۰۴ کیلوگرم در ۲ هفته پس از زایش هر روز چربی قابل دسترس داشتند. بافت برداری از کبد در ۲ هفته قبل زایش انجام شد . مهندس محمود لعلی کارشناس مواد غذایی در مورد محصولات لبنی گاو سرابی می گوید: شیر تولیدی این گاو 4.5درصد چربی دارد در حالی که شیر گاوهای هولشتاین و دیگر گاوهای نگهداری شده در منطقه دارای سه درصد چربی است. ز- سعی کنید محل نگهداری گاو خشک باشد.

1. افزایش جذب و نگهداری رطوبت خاک 2. افزایش مقدار مواد آلی و حاصلخیزی خاک 3. کاهش دمای سطح خاک و کاهش تبخیر 4. افزایش حفاظت از سطح خاک با استفاده از بقایای محصولات 5. کاهش هزینه ها در واحد سطح 6. کاهش تراکم خاک از طریق کاهش عبور و مرور ادوات. غلظت تری اسیل گلیسرول کبد از ۲ هفته قبل زایش تا ۲ هفته پس از زایش افزایش یافت اما این افزایش برای هر دو جیره به طور مشابه بود. ابقا انرژی به طور عددی از گاو های تغذیه شده با لیپوژنیک در مقایسه با گلوکوژنیک پایین تر بود،علاوه بر این ابقا انرژی از پروتین بدن بین جیره ها مختلف نبود اما ابقا انرژ ی از چربی بدن برای گاو های تغذیه شده با جیره لیپوژنیک در مقایسه با گلوکوژنیک پایین تر بود .

به جز تخم و خون ، تمامی اعضا و جوارح این مرغ و خروس به رنگ سیاه است و تنها تفاوتی که بین مرغ و خروس این نژاد وجود دارد، اندازه تاج و ریش است که در خروس بزرگتر و پهن تر است. • تغذیه گاو آبستن بسیار مهم است؛ به آن توجه کافی کنید. به طور قابل توجه اثر لیپوژنیک انسولین و غلظت پایین انسولین در گاو های تغذیه شده با جیره لیپوژنیک مطابق است با تمایل برای غلظت بالای اسید چرب غیر استریفه پلاسما.

• توجه کافی به مسائل آبستنی گاو لازم است. به طور خلاصه ماده خشک مصرفی و انرژی خام مصرفی و انرژی متابولیسمی و تولید حرارت و تولید شیر(شکل ۱) و درصد پروتین شیر بین جیره ها مختلف نبودند. • شیر گاو آبستن باید به موقع خشک شود. از این مقدار توصیه می شود که از نسبت های مساوی علوفه های قابل دسترس استفاده نمائید.بطور مثال از 9 کیلوگرم علوفه خشک مورد نیاز، چنانچه از سیلوی ذرت، یونجه و کاه گندم استفاده می نمائید پیشنهاد می گردد به مقدار 10 کیلوگرم سیلوی ذرت (معادل 3 کیلوگرم سیلوی خشک)، 3 کیلوگرم یونجه خشک و 3 کیلوگرم کاه گندم خرد شده در جیره غذایی گاو های شیری استفاده شود.

در هفته ۴ تری اسیل گلیسرول کبد به طور عددی برای گاو های تغذیه شده با گلوکوژنیک پایین تر بود. تری اسیل گلیسرول کبد بین جیره ها در ۲ هفته قبل و ۲ هفته پس از زایش برابر بود . جیره ها ۲ بار در روز با نسبت برابر قبل از دوشش تغذیه شدند. در هر گروه به هر کدام گاو ها جیره گلوکوژنیک و لیپوژنیک ۳ هفته پیش از زایش اختصاص یافت. به همین دلیل است یکی از فعالیتهای اساسی دامداریها در دنیا پرورش دامهای شیری است.

دیدگاهتان را بنویسید