مقایسه ویندوز 10 و 11 در ظاهر، کارایی و سرعت

این مشکل را نیز جدی بگیرید و برای حل آن، باید به یک تعمیرکار لپ تاپ رجوع کنید. اسلایدر صدا دارای یک منوی پاپ آپ هم است که به شما امکان انتخاب منبع خروجی صدا را میدهد. این رویکرد ردموندیها را میتوان پاسخی به کار اپل با چیپ M1 دانست که امکان اجرای اپهای iOS روی مک او اس را ممکن کرده است. بعد از اینکه دستگاه شما راه اندازی شد، مرحله بالا را تکرار کنید و به قسمت Get Insider Preview builds رفته و آن را انتخاب کنید و میتوانید انتخاب کنید که در کدام حلقه بمانید. دقت داشته باشید که به هیچ عنوان نباید دستگاه را در طی این مرحله خاموش کنید.

مرحله 2: منوی Update & Security را باز کنید. برخلاف ویندوز ۱۰ که هر سال دو آپدیت بزرگ دریافت میکند، مایکروسافت برای ویندوز ۱۱ رویهاش را تغییر داده و میخواهد هر سال تنها یک آپدیت اصلی برای برای سیستم عامل جدیدش منتشر کند. در این حالت، طراحی آیکونها هم تغییر میکند و شبیه ویندوز ۱۰ میشود. اگر این گزینه را نمی بینید روی ان کلیک کنید مقدار ان را به explorer.exe تغییر دهید. یکی دیگر از قابلیتهای ویندوز ۱۱ با نام «Snap Groups» شناخته میشود که مجموعهای از اپهاست که میتوانید به راحتی به آنها از طریق تسکبار دست پیدا کنید.

برخلاف ویندوز ۱۰ که در تسکبار شاهد قرارگیری نوار جستجو در کنار دکمه منوی استارت هستیم، در سیستم عامل جدید ردموندیها یک آیکون ذرهبین در تسکبار قرار گرفته که با کلیک روی آن، باکس مخصوص جستجو باز میشود و میتوانید موارد مختلفی را درون آن جستجو کنید. این برنامه فایلهای ناخواسته و اضافی مانند فایلهای موقتی (temps)، فایلهای درون سطل آشغال، فایلهای سیستم، فایلهای قدیمی ویندوز و غیره را پاکسازی کرده و کمک میکند تا سیستمتان سریعتر کار کند. Easy Recovery Essentials به طور خودکار خطاهای رجیستری، بوت لودر، سیستم فایل، سکتور بوت، پارتیشن و غیره را شناسایی و تصحیح می کند.

مایکروسافت تیمز به طور مستقیم درون ویندوز ۱۱ برای مشتریان عادی و سازمانی ادغام میشود. تیمز درون تسکبار قرار گرفته و میتوانید از آن برای برقراری تماس با خانواده، دوستان و همکاران استفاده کنید. ویندوز ۱۰ که در ۲۹ ژوئیه ۲۰۱۵ از راه رسیددر این نسخه تغییراتی مشاهده می شد که مایکروسافت ادعا کرد که از مهمترین آنها زمان راه اندازی سریع ، امنیت بالا و بازگشت منوی استارت است. همچنین با راست کلیک روی استارت و انتخاب گزینه System قادر خواهید بود تا میزان رم و مشخصات پردازنده دستگاه را مشاهده کنید. سپس نوع File System را روی NTFS قرار دهید.

سپس وارد بخش System and security بشوید. سپس Windows 11 را انتخاب کرده و روی دکمه Download بزنید. ردموندیها همچنین ژستهای لمسی جدیدی را به این سیستم عامل اضافه کردهاند تا در هنگام کار با نمایشگرهای لمسی یا تبلتهایی مانند سری سرفیس، راندمان کاربر افزایش یابد. برای اینکه بتوانید از بروزرسانی رایگان ویندوز ۱۱ بهرهمند شوید، باید صاحب دستگاهی با حداقل سیستم مورد نیاز ویندوز 11 باشید که بالاتر به آن اشاره کردیم. که مدت هاست مورد استقبال کاربران لینوکس (عمدتا گیمرها) که نیاز به اصلاح نرم افزار مورد علاقه خود با ویندوز دارند ، قرار گرفته است. مایکروسافت حداقل سیستم مورد نیاز برای استفاده از ویندوز ۱۱ را هم اعلام کرده.

تنظیمات منوی بوتدر هر کامپیوتر متفاوت است ، زیرا هر رایانه برای خود از سخت افزار متفاوتی استفاده میکند، پس میتواند دارای نام و محل متفاوتی باشد، از این رو پیشنهاد میکنم ابتدا سربرگ boot را با دقت چک کنید. کورتانا نیز دقیقاً همانند دستیار دیجیتال اپل یعنی سیری، به زبان معمول پاسخ میدهد و میتواند کارهای سازمانی متنوعی را برای کاربران حقیقی خود انجام دهد، از جمله تنظیم برای یادآوری، برنامهریزی رویدادهای تقویم، محاسبه مشکلات ریاضی، محاسبه با ماشین حساب و تبدیل اندازهگیری و پول.

اساس این روش مانند نصب با فایل ISO است؛ اما از محیط کاربرپسندتری بهره میگیرد و میتواند به عنوان جایگزین آسانتری برای برخی کاربران محسوب شود. البته به نظر میرسد این محدودیت بهزودی رفع خواهد شد چرا که سایر فروشندگان نظیر اپیکگیمز هم قرار است خدمات مشابهی را خیلی زود عرضه کنند. روی آداپتوری که با مشکل مواجه شده کلیک راست کرده و گزینهی Update driver را انتخاب کنید. آن را اجرا و روی کلید Accept کلیک کنید. سپس علامت جلوی Network را روشن کنید. پس از دانلود Windows 11 Installation Assistant از صفحه رسمی آن، روی کلید Run کلیک کنید و سپس مجوز دسترسی Administrator را به برنامه بدهید.

ابتدا به صفحه رسمی دانلود ویندوز ۱۱ مراجعه کنید و سپس روی کلید Download Now در پایین قسمت Create Windows 11 Installation Media کلیک کنید. گیمرها و بازیکنان از جمله مخاطبان اصلی ویندوز هستند که باید به آنها توجه ویژهای داشت. نرم­ افزار Andy را به راحتی می­ توانید از سایت Andy دانلود و نصب نمایید. برای انجام چنین کاری میتوان از نرمافزارهای مختلفی بهره گرفت که یکی از محبوبترین آنها Rufus است که میتوانید از این صفحه اقدام به دانلود فایل نصبی آن کنید. این نرم افزار با تبدیل سیستم عامل کاربری اندروید به ویندوز، بسیار از کاربران کامپیوتر که گوشی اندرویدی ندارند را خوشحال میکند.

در این سیستم عامل، ایکس باکس سهم بزرگی دارد و به یکی از بخشهای بزرگ ویندوز ۱۱ تبدیل شده است. در ژوئن ۲۰۱۷، سهم بازار ویندوز ۸٫۱ ۶٫۴۰ درصد بود . اگر میخواهید ویندوز 11 را روی کامپیوتر خود آزمایش کنید اما نمیخواهید با جایگزینی یک سیستم عامل ناپایدار به جای ویندوز ۱۰، داده خود را به خطر بیندازید، یکی از بهترین روشها استفاده از ماشین مجازی خواهد بود. همچنین کاربرانی که نمیخواهند در صف انتظار بمانند، میتوانند اقدام به نصب ویندوز 11 به صورت دستی کنند. ویندوز 11 همچنین از حالت روشن و تاریک (دارک مود) بهبود یافتهای هم بهره میبرد.

مایکروسافت در ۲۳ مهرماه ۱۴۰۴ به پشتیبانی از ویندوز 10 خاتمه میدهد. از ویژگی های بارز این سیستم عامل می توان به چند وظیفگی (انجام همزمان چند کار)، صفحه کلید هوشمند و امنیت بالا اشاره کرد. اما سیستم عامل از کار نمی افتد و همچنان می توانید از آن استفاده کنید . قابلیت HDR خودکار که در ایکس باکس سری ایکس و اس وجود دارد، بخشی از ویندوز 11 خواهد بود. در ادامه پنجره TPM Management باز خواهد شد و در پایین عنوان TPM Manufacturer Information قادر خواهید بود تا نسخه موجود روی دستگاه خود را مشاهده کنید.

در این سیستم عامل زمانی که نشانگر ماوس را روی دکمههای باز و بسته کردن پنجرهها بگیرید، چندین گزینه برای نحوه چینش پنجرهها در برابرتان ظاهر میشود تا بتوانید راحتتر و کارآمدتر پنجرهها را در صفحه کنترل کنید. اکنون ابزار Media Creation Tool دانلود میشود. اپهای اندرویدی بطور مستقیم و بومی روی ویندوز 11 اجرا میشوند و میتوان آنها را از طریق ویندوز استور جدید دانلود کرد. یکی از مهمترین تغییرات ویندوز ۱۱ آوردن اپهای اندرویدی به این سیستم عامل است. با توجه به چنین رویکردی، انتظار میرود هر آپدیت قابلیتهای بیشتری نسبت به بروزرسانیهای دوگانهای داشته باشد که در ویندوز ۱۰ شاهدش بودیم.

مایکروسافت بخش Ink Workspace را هم بازطراحی کرده و نسبت به گذشته، شخصیسازیهای بیشتری را برایتان ممکن میکند و از نرم افزارهای بیشتری پشتیبانی میکند. با این برنامه چت میتوانید سریعا به گفتگوهای اخیرتان دسترسی داشته باشید و با چندین کلیک هم تماس صوتی برقرار کنید. در صفحه اول ، روی گزینه “Troubleshoot” کلیک کنید. کوپرتینوییها در آن مراسم از لایهی ترجمهی بلادرنگ موسوم به روزتا ۲ پردهبرداری کردند؛ روزتا ۲ نرمافزاری برای شبیهسازی محیط و زبان x86 به زبان ARM64 است. پس از آن مجددا سیم مودم را به پریز برق متصل کرده و آن را روشن کند. می توانید پنجره ها را بین دسکتاپ ها جابجا کنید و به راحتی چندین پروژه در حال انجام را پیگیری کنید.

کاشیهای زنده با معرفی ویندوز ۸ به سیستم عامل ردموندیها اضافه شدند. در سازمان های بزرگ با این کار هزینه ها کاهش پیدا میکند و کنترل بهتری بر روی سیستم ها خواهید داشت. ابزار chkdsk تقریبا در تمام نسخه­ های ویندوز یکسان کار می کنند. با وجودی که مایکروسافت ویندوز ۱۱ را یک بروزرسانی رایگان برای ویندوز ۱۰ اعلام کرده، اما از نظر تئوری یک آپدیت رایگان برای کاربران ویندوز ۷ تا ۸.۱ هم به حساب میآید چرا که این افراد میتوانند بطور رایگان ویندوز 10 را نصب کنند و پس از آن، به سراغ بروزرسانی سیستم خود به ویندوز ۱۱ بروند.

بنابراین شرط اصلی و اساسی این است که گوشی و کامپیوتر به یک شبکهی وای-فای متصل شده باشند. بنابراین آپدیتها زمانی که با دستگاه در حال کار هستید، مزاحم شما نخواهند شد. پیش بینی متن بهبود یافته، حتی برای صفحه کلیدهای سخت افزاری نیز کار میکند. این چیپ وظیفه تولید یک کلید رمزنگاری را برای کدگذاری سخت افزاری بر روی سیستم بر عهده دارد. در این مطلب نحوه دانلود و نصب ویندوز ۱۱ را به شما آموزش میدهیم. یکی دیگر از تغییرات این سیستم عامل جدید مربوط به ویجتها هستند که میتوانید مانند ویندور 7 از آنها استفاده کنید. از دیگر موارد مهم در مقایسه ویندوز سرور با ویندوز معمولی می توان به نوع دسترسی بین این دو ویندوز اشاره کرد.

ردموندیها از اپ استور آمازون برای آوردن اپهای اندرویدی به ویندوز ۱۱ استفاده میکنند. در این سیستم عامل مایکروسافت استور بازطراحی شده و از تعداد بالایی اپلیکیشن میزبانی میکند که شامل اپهای اندرویدی مانند تیک تاک و اینستاگرام هم میشود. به پولِ ما میشود چیزی در حدود 2 میلیون تومان 🙁 خب کسی را در ایران میشناسید که این پول را پرداخت کرده باشد؟ همینطور تصاویر گوشی را با اتصال گوشی به لپ تاپ بدون کابل به ویندوز 10 انتقال دهید. 1. کامپیوتر خود را روشن کنید و به Setting بروید. به کمک چنین فایلی میتوان اقدام به ساخت یک حافظه فلش یا دیسک قابل بوت کرد و در ادامه از آن برای نصب دستی ویندوز بهره گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید