نحوه اکتیو کردن ویندوز 7 با سه روش مختلف

ویژگیهای جدید در نسخه سرور ویندوزی ۲۰۰۹ عبارتند از BranchCache و DirectAccess که هر دو به منظور بهبود نحوه استفاده از راه دور کاربران است. این نسخه سرور ویندوزی در چهار نسخه منتشر شد: Essentials، Foundation، Standard و Datacenter. در این مقاله تمام نکات مورد نیاز شما برای رفع مشکل بالا نیامدن ویندوز ۱۰ و ویندوز ۱۰ ذکر شد. هنگام خاموش کردن دستگاه ویندوزی که قابلیت راهاندازی سریع در آن فعال شده باشد، رایانه بهسادگی کاربران را از سیستم خارج و تمام فایلها را هایبرنیت میکند و هنگام راهاندازی بعدی، کار را بهراحتی از جایی که متوقف شده است از سر میگیرد؛ به خاطر همین موضوع اغلب به این نوع خاموش شدن، خاموش شدن هیبریدی میگویند که با کمک آن کاربران میتوانند خود را از مدتزمان طولانی بوت شدن نجات بدهند.فقط زمانی امکان استفاده از Fast Startup وجود دارد که هایبرنیت فعال شده باشد.

مثلا میشه سیستم عامل یه گوشی ویندوزی مثل Nokia Lumia 930 رو به اندروید تغییر داد ؟ هیچ سیستم عامل دیگری به این اندازه انتخاب ندارد و این غیرقابل انکار است. با وجود این، احتمالا در آینده و در نسخه نهایی ویندوز ۱۰ این بخش اصلاح و گزینههای دیگری به آن اضافه شود. در صورتیکه در نهایت نتوانستید با این شبیه ساز کار کنید و یا به هر دلیل دیگری می توانید از شبیه ساز جنی موشن یا هر شبیه ساز دیگری که در بالا به آن اشاره کردیم کار کنید.

Shell میتواند دارای رابط کاربری گرافیکی (GUI) و یا رابط خطی (CLI) باشد. البته قابلیتهای پردازنده گرافیکی این گوشی اندرویدی در ویندوز 11 پشتیبانی نمیشود. دستور زیر را تایپ کنید، البته جای “mshaa” را با نام کاربری خود عوض کنید. توجه کنید که .God Mode را نیز باید قرار دهید. God Mode در ویندوز چیست؟ ویندوز های جدیدتر مثل ۸ و ۷ ابزارهای خودکاری را برای تعمیر اینگونه مشکلات در اختیار شما قرار می دهند.

اما میزان بیش از حد اعلان ها می تواند مساله ای آزاردهنده باشد، به ویژه زمانی که اعلان های غیرضروری را به این ترکیب اضافه کنید. با وجود حذف بسیاری از اپلیکیشن ها و ابزارها در نسخه core،امنیت بهتری خواهید داشت و سطح تماس با دنیای بیرون نیز بطور قابل توجهی کاهش مییابد. همانطور که در تصویر مشاهده میکنید، بسیاری از ابزارها و سرویس های مهم را میتوانید در ویندوز سرور نصب کنید. پس از اینکه نام فولدر را تغییر دادید، مشاهده خواهید کرد که آیکون فولدر به آیکون Control Panel تغییر مییابد. پس از اتصال به کامپیوتر موردنظر میتوانید دستورات را همانند یک کامپیوتر محلی، اجرا کنید.

اکنون PowerShell به کاربران اجازه میدهد که کارهایی گسترده از قبیل خودکارسازی وظایف تکراری، مدیریت شبکه، تا مواردی که نیازمند دقت و خلاقیت بیشتری هستند (همانند طراحی وب) را انجام دهند. پس از اینکه گزینه Metered فعال شد، ویندوز آپدیت به شما پیغام میدهد که آپدیتهای جدید برای دانلود موجود هستند. صفحهی نمایش سیاه یکی از مشکلات رایجی است که در طول نصب جدید و پس از آن رخ میدهد و بسیاری از اوقات مشکل از درایور گرافیکی یا فرایند ارتقا است.

فرقی نمیکنه که شما لپ تاپ ایسر دارید یا ایسوس یا لنوو ما اینو میدونیم که شما هم برای فعال کردن این ویندوز دنبال یه روش ساده هستید که این روش میتونه برای شما مفید باشه. Shell اولیه، ابزاری مفید جهت مدیریت فایلها بود و MS-DOS Executive نامیده میشد. همانطور که گفتیم، PowerShell ابزاری است که به شما در زمینه خودکارسازی وظایف تکراری ویندوز و مدیریت وظایف اجرایی و به طبع، صرفهجویی در زمان، کمک میکند. پیشتر کاربران جهت مدیریت سیستم و اتوماسیون از ابزارهای مختلفی استفاده میکردند تا اینکه در سال 2006، بهبودی عظیم تحت عنوان PowerShell منتشر شد.

به روزرسانی ویژگی در سال به طور معمولا دو مرتبه منتشر می­شود. همانطور که میدانید در حین نصب ویندوز 11 شما با ارور هایی مانند ارور tpm2.0 و یا ارور this pc can not run windows 11 رو به رو میشوید که هر کدام به نوعی بیان کننده مشکل خاصی است که سیستم شما امکان اجرای ویندوز جدید مایکروسافت را ندارد. یا اینکه در قسمت بالا بر روی آیکون Paste کلیک کنید . به جای خرید ابزارهای اضافی و نرم افزارهای گران قیمت، سازمان ها میتوانند از همان دیسک های ارزان قیمت خود استفاده کنند و یک SAN مجازی نرم افزاری بر روی ویندوز سرور ایجاد کنند.

در حال حاضر فضای ذخیره سازی هزینه قابل توجهی برای سازمان ها دارد و در آینده نیز رشد چشمگیری خواهد دشت. این بخش قابل تنظیم است و در ادامه در موردش بیشتر بحث میشود. 3. از بخش Display Adapters، روی درایور مربوط به کارت گرافیک خود راستکلیک کرده و گزینه Uninstall را بزنید. سپس برنامه را اجرا کرده و بر روی دکمه Install کلیک کنید. برای این کار به ترتیب مراحل زیر را طی کنید. مایکروسافت با ویژگیهای جدید در این نسخه، به فضای ابری نزدیک شد. در نهایت “A” را تایپ و سپس “Enter” را فشار دهید.

اگر دستورات را بهترتیب وارد کرده باشید، آنگاه اسکریپت موردنظر نیز بدون مشکل اجرا خواهد شد. به ویژه هنگام استقرار سیستم عامل قدیمی بدون نصب Bochs و QEMU دست و پا گیر. شرکت مایکروسافت نسخه ای از سیستم عامل را مختص سرویس دهی تولید کرده است. در این ویرایش همانطور که از نام آن نیز مشخص است؛ مایکروسافت امکانات ویژهای برای سازمانها و موسسات فراهم کرده است. ویندوز سرور و ویندوز دسکتاپ، هر دو از یک پایه کد استفاده میکنند، اما ویندوز سرور به دلیل اینکه برای فعالیت های تجاری طراحی شده است، امکانات و ابزارهای متفاوتی دارد.

PowerShell موجود در سیستمعامل ویندوز، یکی از ابزارهای اتوماسیون وظایف است که توسط مایکروسافت توسعه داده شده تا بتواند حجم کاری مدیران و کاربران را کاهش دهد. عبارت زیر را بطور کامل به جای نام پوشه مورد نظر قرار داده و سپس اینتر را بزنید. و عبارت «Add a desktop» (افزودن دسکتاپ) بر روی آن قرار دارد. در هنگام استفاده از این دستور به همراه یک پارامتر، تمامی دستورات خاص مرتبط با آن پارامتر نیز به شما نمایش داده خواهند شد. Shell یک برنامه کامپیوتری بوده که دستورات را از طریق صفحهکلید دریافت کرده، آنها را پردازش میکند و سپس جهت اجرا به سیستمعامل میفرستد.

در ویندوز سرور،مایکروسافت کار را راحت تر کرده است و میتوانید بین دو نسخه Standard و Datacenter یکی را انتخاب کنید. سپس در قسمتی از دسکتاپ کلیک راست کرده و از منو نمایش داده شده، گزینه New و سپس Folder را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه نهتنها پوشه حاوی فایل موردنظر به شما نمایش داده میشود، بلکه خود فایل هم مشخص میشود. حال باید با راست کلیک کردن در فضای خالی، در این پوشه ایجاد شده 3 مورد جدید DWORD (32-bit) بسازید.

سادهترین راه نیز در این رابطه، ایجاد یک اسکریپت PowerShell با استفاده از Notepad است. این دستور اسکریپت DiskCollect.ps1 را بر روی کامپیوتر از راه دور، Server01 و Server02 اجرا میکند. در صورتی که با استفاده از این روش توانستید ویندوز 11 خود را اکتیو و فعال کنید. بعد از دانلود ابزار اینترنت و آنتی ویروس خود را خاموش کنید و با اجرای آن قادر خواهید تا هم ویندوز و هم مایکروسافت آفیس را به صورت رایگان فعال نمایید. کنوانسیون نامگذاری LTSC فرمت Windows Server YYYY را حفظ خواهد کرد.

در اینجا با گزینهی New میتوان پارتیشن جدید با حجم دلخواه ساخت، با گزینهی Format پارتیشن انتخابی را فرمت کرد و با گزینهی Delete هم پارتیشنهای قبلی را حذف کرد. مایکروسافت اولین نسخه SAC خود یعنی ویندوز سرور نسخه ۱۷۰۹ را در اکتبر ۲۰۱۷ عرضه کرد. در نسخههای قبلی ویندوز، سیستم عامل در زمان Shutdown تمام برنامهها را میبست و خاموش میشد. نصب ویندوز ۱۰ در کامپیوتر های رومیزی یکی از راههای بروز رسانی سیستم عامل دستگاه خود به یک نسخه بروز و جدید شرکت مایکروسافت است.

اما این بار ظاهرا پشتیبانی از نصب سیستم عاملهای دیگر مانند ویندوز در اندروید رسما پشتیبانی میشود. همچنین از اکثر کارتهای گرافیکی پشتیبانی میکند. در این رابطه به یک کامپیوتر در طرف خود و همچنین یک اتصال اینترنت پایدار نیاز دارید. پیش از هر چیز بهتر است که از خود بپرسیم، Shell چیست؟ یکی از این ابزارها Windows Troubleshooter است . یکی از مواردی که امکان دارد بصورت معمول در پارتیشن یا درایوی که ویندوز 10 در آن نصب است رخ دهد مربوط به پیغام System Reserved است. اگر شما یک کاربر معمولی یا گیمر با برنامه نویس هستید حتما باید با این شبیه سازهای اندروید آشنایی داشته باشید.

تفاوت PrimeOS با نرم افزار های شبیه ساز اندروید این است که آنها به شما امکان اجرای نرم افزار های اندروید را بر روی کامپیوتر میدهند به این صورت که اندروید را به صورت مجازی بر روی ویندوز اجرا می کنند. شاید اما این کار را نخواهند کرد. در این بخش، لیستی از دستگاههای سیستمی نمایش داده میشود که میتوان آنها را فعال یا غیر فعال خواهد کرد. مایکروسافت اخیرا یک بهروزرسانی برای وایفای سنس ارائه کرد تا اطلاعات کمتری به اشتراک گذاشته شود؛ اما قطعا بهترین راه جلوگیری از اتفاقات ناخواسته خاموش کردن این گزینه است.

دیدگاهتان را بنویسید