هرات؛ ولایتی با بیش از ۷۰ نوع انگور

این ویتامین یک آنتیاکسیدان قوی محسوب میشود که اثرات مخرب رادیکالهای آزاد را خنثی و به ساخت کلاژن کمک میکند. این دستگاه همچنین سلولهای فیبروبلاست را به ساخت کلاژن بیشتر تحریک میکند که باعث جوانسازی و افزایش قوام پوست میشود. رتینول(ویتامین A): ویتامین A با ایجاد فعاليتهای خاص در پوست و افزایش بازسازی آن، از تجزيه كلاژن جلوگيری كرده و توليد كلاژن را تحريك میكند. تکنولوژی هایفوتراپی به امواج ماورای صوت با شدت خاص و ایمن گفته میشود که به صورت متمرکز در عمق مشخصی از پوست کانونی شده و توانایی نفوذ به عمق دلخواه در بدن را بدون آسیب به بافتهای موجود در مسیر دارد.

تاکنون در مورد شهر ترمذ و موقعیت خاص اقتصادی و جغرافیایی آن پژوهش کاملی صورت نگرفته است. این طرح اولین بار در کشور در شهرستان تاکستان انجام شد و نقطه عطف آن این بود که با همکاری یکسری از کشاورزان با سطح آگاهی و دانش، تمکنمالی و سطح باغات متفاوت (از ۲ هزار متر تا چندین هکتار) و با استفاده از دو حلقه چاه این طرح آغاز شد و امروز با افتخار اعلام میکنیم بالای ۵ هزار هکتار از باغات استان به صورت داربستی اجرا شده است و همین مقدار هم تحت آبیاری قطره ای قرار گرفته است. انگور فرنگی قرمز یک گونه از خانواده انگور فرنگی است که بومی غرب اروپا میباشد و به صورت گسترده در این منطقه رشد میکنذ.

دو راس از پنج راس بونگوی کوهی در خلال افتتاح رسمی منطقه حفاظت حیات وحش کوه کنیا در دامنه کوه کنیا در نانیوکی، در پناهگاه ماوینگو بونگو که اخیراً تکمیل شده، رها میشوند. در این روش، سوزنهای بسیار ریزی که دارای امواج رادیوفرکوئنسی هستند، به پوست وارد میشوند و لایۀ اپیدرم، درم و مابین آنها را تحت تاثیر قرار میدهد. اسکارلت پیشرفتهترین دستگاه آر اف فرکشنال دنیاست و سوزنهای آن پوشش ضخیم طلا دارد که بیشترین بازدهی و افزایش کلاژن سازی را در هر جلسه ایجاد میکند. در این سیستم به دلیل تماس برخی از خوشه های میوه با خاک و همچنین عدم جریان مناسب هوا، احتمال گسترش بیماری هایی از جمله سفیدک و کپک وجود دارد .همچنین به علت طولانی بودن مسیر تغذیه (ریشه تا انتهای درخت) گاهی کیفیت میوه پایین می آید و بعضأ در دراز مدت قسمتی از تنه، دچار عارضه آفتاب سوختگی می شود.

همچنین بعضی از کودکان آب پرتقال را دوست نداشته تف میکنند و گاهی نیز در ماههای اولیه ، تولید حساسیت نموده روی پوست دانه میزند . اسماعیلی درباره کیفیت کشمش تولید شده بیان کرد: حدود ۸۰ درصد اراضی انگور در سطح استان تحت کشت انگور بی دانه سفید و قرمز است و کشمش این رقم غالب تولید را تشکیل میدهد که هم از خاصیت تازه خوری و هم تبدیل شدن به کشمش برخوردار است. دیدن انگور یاقوتی در خواب نشانه ثروتی است که موجب خوشحالی شما خواهد شد ولی همان طور که دانه های انگور یاقوتی ریز هستند این ثروت هم به امور جزئی و کوچک مربوط می شود.

این عطر با شیشه ای بسیار زیبا و شیشه به همراه مایع قرمز رنگ عطر زیبایی خاصی رو به میز آرایش شما می دهد. معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با اشاره به اینکه کشاورزان استقبال خوبی از این طرح کرده اند، گفت: مشکل فعلی ما افزایش هزینههای مصالح و لوازم اجرای این طرح درنتیجه تورم به وجود آمده در چند سال گذشته است که امیدواریم دولت محترم با ارائه تسهیلات یارانه ای این مشکل را برطرف کند. اسماعیلی درباره طرح فراز و اهداف آن گفت: جهاد کشاورزی در ابتدا با یک کار علمی و تخصصی مشکلات حوزه تولید انگور را از مراحل کاشت، داشت، برداشت و حتی پس از برداشت بررسی کرد به طوری که حدود ۶۹ مشکل احصا شد و به این نتیجه رسیدیم که می توانیم بر بسیاری از این مشکلات غلبه کرد.

روغن هسته انگور، پوست را نرم می کند و به جای انواع کرمهای آرایشی برای حفظ بهداشت پوست به کار میرود و مالیدن روغن هسته انگوری بر پوست اندام ها، کوفتگی و خستگی عضلات پس از ورزش را از سر و برطرف می کند. با افزايش سن، توليد روزافزون استرس اکسيداتيو موجب آسيب فرآيندهاي مغزي، از جمله اعمال شناختي، مي گردد؛ اين مطالعه قصد داشت با توجه با اين که آب انواع مختلف انگور غني از آنتي اکسيدان ها مي باشند، اثر آب انگور قرمز (Red grape juice) را بر روي حافظه احترازي غيرفعال و يادگيري در رت هاي يک ساله مورد بررسي قرار دهد.روش ها: تعداد 20 سر موش صحرايي با وزن تقريبي 330-270 گرم در دو گروه شاهد و آزمون تقسيم شدند.

گرچه حبوبات (عدس، ماش، لوبيا) به عنوان جانشينهاي گوشت محسوب ميشوند ولي ارزش غذايي اين مواد به اندازه گوشت نيست بنابراين در درجه اول توصيه ميشود در حد امكان مقداري گوشت همراه حبوبات پخته شود حتي اگر يك بال يا گردن مرغ باشد تا هم ارزش غذايي غذا و هم جذب آهن حبوبات افزايش يابد. سرکه به غذا طعم خاصی می دهد و اشتها را تحریک می کند و صفرابر میباشد. تعبیر خواب در مورد مرده ای که در خواب توسط ابن سیرین خواستار انگور است ، بنابراین امروز بیایید با مهمترین تعابیر و نشانه های مهمی که در مورد دیدن یک مرده درخواست انگور در خواب برای ابن سیرین صحبت می کند ، آشنا شویم و این یک دید خوب یا بد است.

در این مقاله قصد داریم ارزش تغذیه ای و خواص پرتقال را با نگاه دقیق تری بررسی کنیم. این موضوع اهمیت زیادی دارد و نیاز به حمایت دولت دارد چون یک وقفه ای در تولید پیش می آید و باغدار حداقل یک سال تولید خود را از دست می دهد ضمن اینکه هزینه هم در پی دارد بنابراین نیازمند حمایت هستند. وی در پایان درباره ارقام جدید و بازارپسند گفت: رد گلاب، سلی، بلک سید، ترکمنستان۴، اسکارلت رویال و کینگرویال ارقامی هستند که در بازارهای جهانی طرفداران زیادی دارد و به عنوان رومیزی بسیار مطرح هستند و ما شروع به جایگزینی این ارقام کرده ایم و به جلو می رویم.

وی درباره صادرات و کمیت و کیفیت این محصول با رقبای خارجی خود گفت: طبق آخرین آمار کشور ایران در تولید انگور رتبه چهارم دنیا و در صادرات کشمش هم بین چهارم و پنجم تلورانس داریم. مىمیرانم. ابراهیم گفت: خداى من خورشید را از خاور برمىآورد، تو آن را از باختر برآور. سنگ کیسه صفرا را از بین برده و اشتها آور و مقوی معده است. هر چیزی که میخورید، از دهان وارد مری و سپس معده شما می شود.

آب انگور معده را تخلیه، ادرار را زیاد و ترشحات صفرا را متعادل و فضولات معده را از بین برده و از ترش کردن و تخامه غذا جلوگیری می کند. امروزه پزشکان عملاً برای زنان باردار داروهای مولتی ویتامین تجویز نمی کنند و توصیه می کنند یک رژیم غذایی متعادل داشته باشید. ویتامین C در تقویت سیستم ایمنی بدن و بهبود زخمها و جراحات پوستی ایجاد شده نیز نقش مهمی دارد.

پشتونزرغون: یکی از ولسوالیهای ولایت هرات، پشتون زرغون یا پُشت زیرغان است؛ این ولسوالی بیش از ۹۰ هزار نفر جمعیت دارد. این ولسوالی در شرق مرزهای ایران قرار دارد و جمعیت آن بیش از ۵۷ هزار نفر اعلام شده است. قزوین در تولید و صادرات کشمش نیز در رتبه نخست قرار دارد و این در شرایطی است که موانع و مشکلات زیادی بر سر راه تولید و صادرات آن نیز وجود دارد. نکته جالب در مورد این پروتئین این است که تحریک رشد آن مانند دومینو عمل میکند؛ یعنی، هرچه کلاژن باکیفیتتری داشته باشید، توانایی بدن شما برای تولید و حفظ آن بیشتر هم میشود.

استفاده از کلاژن روی پوست باعث افزایش میزان کلاژن درون پوست میشود و برخی از کرمها حاوی موادی هستند که فرآیند کلاژنسازی را افزایش میدهند. علاوه بر نیتروژن، فسفر و پتاسیم، باید حاوی مواد مغذی جزئی آهن، منگنز و روی باشد. زیرا معمولا آب میوههای صنعتی حاوی مواد نگهدارنده است که ممکن است برای شرایط شما مناسب نباشد. مؤمنان نباید کافران را به جاى مؤمنان به دوستى بگیرند و هرکه چنین کند, در هیچ چیز (او را) از (دوستى) خدا (بهره اى) نیست, مگر اینکه از آنان به نوعى تقیه کنید و خداوند شما را از (عقوبت) خود مى ترساند و بازگشت (همه) به سوى خداست.

علاوه بر روشهای فوق، در کلینیکهای زیبایی دستگاههایی وجود دارند که بدون اینکه آسیبی به ساختار پوست وارد کنند، فرآیند طبیعی ساخت کلاژن را تحریک میکنند. در بین مواد غذایی متنوعی که باعث تولید کلاژن بیشتر میشوند، میوهها جایگاه بالایی دارند. میوه هایی مانند پرتقال، نارنگی، لیموترش، گریپ فروت، کیوی، پاپایا، انگور سفید، ذغالاخته، توت فرنگی و تمشک جزو میوههای سرشار از ویتامین C هستند و در افزایش میزان کلاژن نقش مهمی دارند. خیار: خیار، یک آبرسان طبیعی و بسیار قوی بوده که سرشار از آنتی اکسیدانهای مختلف است. وی درباره نارضایتی کشاورزان از خرید تضمینی محصول کشمش توسط دولت اظهار داشت: متأسفانه در سال های اخیر قیمتی که برای خرید تضمینی از طرف شورای اقتصاد ارائه می شد بسیار پایین بود، سال گذشته هر کیلو کشمش حدود ۵ هزار و ۷۰۰ تومان قیمت گذاری شده بود و این برای محصولی که با چنین زحمتی به دست می آید رقم بسیار پایینی بود و موجب دلسردی و ناامیدی کشاورزان این حوزه شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید