پارک ملت تهران – جُستک

رودخانه کابل و شعبههای بزرگ و کوچک ان، تنها رود افغانستان است که پس از پیوستن به رود سند پاکستان به اقیانوس هند (آبهای آزاد) میریزد. سرطان روده زمانی شروع میشود که سلولهای دیواره روده شروع به رشد خارج از کنترل میکنند. بیماری کرون مربوط به دیواره های روده که ضخیم می شوند و باعث التهابات سیستم ایمنی می شوند. همانطور که گفته شد عضله پوبورکتالیس یک حلقه حمایتی در اطراف کانال مقعدی ایجاد می کند و عضله لواتور انی (بلند کننده مقعد) به دیواره های جانبی اندام های کف لگن متصل می شود و از لگن به شکل یک قیف پایین می رود.

برای بیرون راندن محتویات راست روده از کانال مقعد ، عضلات لواتور آنی و پوبورکتالیس باید هماهنگی لازم را داشته باشند. اگر تومور در داخل روده ایجاد شود سرطان روده و اگر در مقعد ایجاد شود سرطان مقعد نامیده میشود. اگر با زورزدن درجه این زاویه زیاد نشود امکان دارد دفع مناسب نداشته باشید، طریقه نشستن در توالت ایرانی منجر به باز شدن این عضله و تسهیل در دفع میشود. در هزاره نخست پیش از میلاد این دریاچه نیز شروع به خشک شدن کرده است و از همدان به ساوه و کمتر از آن عقب رفته است. اصطخری نیز در وصف بخارا چنین میگوید: «در همه اقلیمها هیچ جایگاه خوشتر و با نزهتتر از ماوراءالنهر نیست؛ بهخاصه بخارا و اگر کسی به قهندز بخارا بر شود چندان کی چشم کار کند جز سبز هیچ چیز نبیند ».

گفته می شود قدیمی ترین باشندگان فراه اسحاق زهی ها و ارباب های زیر مجموعه خاندان کیانی بوده اند ولی ارباب ها دارای چهره سرخ و سفید و چشمان غالبا سبز بعد از جدایش مرزی بین ایران و افغانستان و برای حفظ هویت ایرانی و مذهب تشیع منطقه فراه را ترک کردند و برای همیشه ساکن ایران شدند. وجود یا عدم وجود برخی یافته های تصویر برداری در بیماران با توبورکلوز روده ای و کرون در جدول A به تفصیل آمده است. فیزیوتراپی می تواند به تمرین مجدد عضلات کف لگن برای هماهنگی مناسب کمک کند ، یعنی زاویه حاده مقعدی – راست روده ای را به شرایط مناسب بر میگرداند.

تمرینات خانگی باید به صورت روزانه تمرین شوند. فیزیوتراپی یک فعالیت زمانبر برای بیمار است و بیمار باید حوصله کند چون سریع به نتیجه دلخواه نمیرسد. امکانات دریاچه اوان برای گردشگران شامل جاده مناسب تا مجاورت دریاچه، سرویسهای بهداشتی، تختهایی برای نشستن و لذت بردن از طبیعت منطقه و یک بوفه برای تهیه چای و دیگر خوراکیها است. در ادامه از دانستنی های این رود جذاب لذت خواهید برد. این قسمت از روده ممکن است، دچار بیماری های مختلفی شود که یکی از آنها دیورتیکولیت است.

اما در صورتی که فرد مبتلا به یبوست باشد، فشار زیادی به کولون سیگموئید وارد می شود که این فشار موجب بزرگ شدن و رشد دیورتیکول های پوشاننده سطح روده شده که در این حالت فرد مبتلا به بیماری بی خطر دیورتیکولوز می شود. در مورد روش های غربالگری کولورکتال با پزشک صحبت کنید. در صورت پیشرفت بیماری و افزایش عفونت روده پزشک مصرف آنتی بیوتیک وریدی را توصیه می کند. پس از مشخص شدن بیماری و تایید آن، به سبب عفونت و التهاب ایجاد شده پزشک مصرف آنتی بیوتیک خوراکی را تجویز می کند.

هرچند این سدها نیز نگرانیهایی را برای دوستداران محیط زیست و ارس به وجود آوردند، اما به واسطه نقش آنها در کنترل سیلابها، حیات تاریخی این رود را مورد تهدید قرار ندادند. این مرکز نیز با عنوان لوکس ترین کلوپ ماهیگیری در تهران شناخته می شود و هر روزه از ساعت ۶:۳۰ لغایت ۲۳ مشغول به فعالیت است. تودهای که در هردوی این اندامها بروز کند سرطان کولورکتال است. بهنظرمیرسد که در این ساختار شانس ابتلا به سرطان روده بزرگ افزایشیابد. افرادی که به برخی از عفونتهای ویروسی مانند سرخک مبتلا میشوند، احتمال ابتلا به بیماریهای التهابی روده، در آنها بالاتر است.

اگر کنترل کاملی بر عضلات کف لگن خود ندارید ، یا اگر آنها به طور مکرر اسپاسم می کنند ، ممکن است دچار یبوست شوید. در صورت اسپاسم عضلات، فیزیوتراپی همچنین میتوانند اسپاسم عضلات را بر طرف و آنها را شل کنند. نتيجه ي نهايي كاملا بستگي به پيشرفت توده سرطانی روده در زمان تشخيص دارد و سرطاني كه به جداره ي روده محدود باشد بهترين شانس موفقيت را دارد.

تعيين پيشرفت بیماری بر اين اساس است كه آيا تومور به بافت هاي نزديك خود يا غدد لنفاوي هجوم برده يا به ديگر اندام ها گسترش يافته يا خير. در جراحی سعی میشود تا تومور و غدد لنفاوی نزدیک آن برداشته شود. اگر چند تن از بستگان نزدیک سابقه سرطان داشته باشند خطر بیشتر است. به کویر بیشتر شباهت دارد تا به دریاچه. اکثر پولیپها خوش خیم (غیر سرطانی) هستند ولی بعضی ها تبدیل به سرطان میشوند.

اکثر کسانیکه ژن تغییر یافته HNPCC دارند دچار این بیماری بزرگ میشوند و میانگین سن در این خصوص ۴۴ سال است. معمولا این عارضه در اوایل درد ندارد و مهم این است که قبل از احساس درد به دکتر مراجعه شود. سن بالاتر از۵۰: این عارضه در افراد مسن بیشتر رخ میدهد. این بیماری ممکن است در هر قسمتی از روده ایجاد شود اما از آنجایی که کولون سیگموئید مستعد ابتلا به دیورتیکولوز است احتمال بروز دیورتیکولیت نیز در آن بیشتر از سایر نقاط روده است. چه كسانی در معرض خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ هستند؟

تقريبا كل سرطان روده از پوليپهای سرطاني شروع ميشود كه روی ديواره داخلي روده رشد ميكنند و شناسايی و جدا كردن اين پليپ ها طي كولونوسكوپي خطر ابتلا به تومور را كاهش میدهد. این حالت را می توان انسداد خروجی کف لگن نامید. این بخش از روده به کولون لگنی معروف است و علاوه بر وظیفه هضم و جذب آب، مواد مغذی و الکترولیتها، وظیفه نگهداری از مواد هضم شده قبل از خروج از بدن را بر عهده دارد. پس از ريكاوري پزشك ميتواند با آزمايش خون و راديولوژي در فواصل زماني معين احتمال بازگشت بیماری را تحت نظر داشته باشد.

بررسي ها نشان داده رژيم غذايي ميتواند نقش مهمی در پيشگيری از این بیماری ايفا كند. انسداد روده : ممکن است این عفونت موجب چسبندگی روده شود که انسداد آن را به دنبال دارد. پس از سال ­ها بی­ صداقتی و انکار از جانب همسرش که سارا را به خاطر فراهم نکردن ارضای جنسی مناسب سرزنش می­کرد، او از همسرش خواست که ترکش کند. به همين خاطر است كه شناسايي طي آزمايشاتي از قبيل كولونوسكوپي در مراحل اوليه كاملا حياتي است . این بیماری اگر در مراحل اوليه شناسايی شود كاملا قابل پيشگيری و درمان است. البته این مطالعات کامل نیستند و هنوز تحقیقات بیشتری باید در این زمینه انجام شوند.

تمرینات هم در حین ملاقات منظم با یک متخصص مربوطه ، و هم باید روزانه در خانه انجام شوند. براي معدودي از بيماران هم كلوستومي (اتصال كيسه بيرون بدن به روده) لازم ميشود. شيمي درماني پس از جراحي لازم است ولي به پيشرفتگي سرطان بستگي دارد. بنابراین کسانی که چنین علائمی دارد می بایست سریعا برای آزمایشات لازم به پزشک مراجعه کند. برای تشخیص این بیماری، پزشک پس از معاینه شخص و شناسایی علائم او معمولا انجام سیگموئیدوسکوپی یا کولونوسکوپی را تجویز می کند تا از طریق آن روده را مشاهده و ضایعات احتمالی را شناسایی نماید.همچنین در برخی موارد برای تشخیص دقیق تر انجام آزمایش خون و سی تی اسکن شکمی نیز پیشنهاد می شود.

همین امر نیز موجب محبوبیت زیاد خانههای شهرک چیتگر شده است. تاکسی: از میدان ونک سوار تاکسی های تجریش شده و روبروی پارک پیاده شوید، توجه داشته باشید که خیابان ولیعصر از پارک وی به سمت جنوب یک طرفه است و تنها با اتوبوس های BRT می توان به سمت جنوب خیابان رفت. اوستا بجز رود داییتی از رود دیگری بنام رنگها جداگانه نام برده است، و در بندهش از دو رودی جداگانه بنام ارنگ و بِهرود یاد شده که از باختر البرز به سمت خاوران (غرب) و خراسان (شرق) جریان دارند. بحث دیگری که در باره این حدیث شده این است که چه زمانی این اتفاق خواهد افتاد؟

دیدگاهتان را بنویسید