پرورش خروس لاری را تخصصی بیاموزید – بلدرچین دماوند

برای تشخیص دقیق بیماری خروسک باید فرد بیمار معاینه شود. واکسن در برابر آنفلوآنزا و دیفتری میتواند از بروز خروسک جلوگیری نماید. در ایران دستگاه های شیردوشی نامناسبی وجود دارد و بیماری ورم پستان گاو، به خاطر این دستگاه های نامناسب است. مقدار آنزیم استفاده شده 0,5 کیلوگرم برای هر تن خوراک بود که به نسبت 1 به 80 با آب رقیق شده به صورت محلول­پاشی روی جیره تمام مخلوط یک ساعت قبل از مصرف استفاده گردید. طبق آمار وزارت جهاد کشاورزی در سال ۱۳۸۲ حدود ۱۴ میلیون تن گندم تولید گردید.

حدود 70 درصد هزینه های پرورش گاو شیری، هزینه های خوراک است. هزینههای ثابت که مربوط به هزینههای زمین، تجهیزات، ساختمان واحد صنعتی است که لازم است فرد مؤسس گاوداری خود دارای یک سرمایه اولیه باشد و یا از بخشهای مختلف دولتی و خصوصی تسهیلات دریافت کند مسلماً هرچه متراژ یک واحد گاوداری بزرگتر باشد طبیعتاً وسایل،تجهیزات و ادوات بیشتری در آن نیاز است و همین موارد هزینهها را افزایش خواهد داد.

ممکن است که شما از خروسی خوشتان می آید و به استایل آن می خورد که بسیار قوی و تیز باشد اما شما نمی خواهید که خروس شما در کسو آسیب ببیند مثل اینکه چشم آن آسیب ببیند و یا کور شود پس به همین دلیل روش خاصی برای قوی کردن خروس وجود دارد که بدون هیچ آسیبی می باشد که باید از روشخاصی استفاده کرد به این صورت که از دو ماه قبل مرغی را که خروس به آن علاقه دارد را درون کله قندی قرار دهید و برای مرغ درون نیز دانه و آب بگذارید باید آب به گونه ای وصل باشد که هردو از آن آب استفاده کنند یعنی به صورتی که در بالای کله قندی وصل شود و پس از مدتی که صدای مرغ می آید خروس یکسره و دائم دور کله قندی می چرخد تا راهی برای ورود پیدا کند و شما نیز اجازه دهید که از صبح تا شب دور آن بگردد پس از مدتی بعد دو کله قندی با فاصله ۱۰ الی ۱۵ متر از هم قرار دهید و در هر دو یک مرغ با دانه و آب قرار دهید سپس خروس با صدای هر مرغ به سمت کله قندی مورد نظر می رود و به طور متوالی در حال دویدن می باشد و همین باعث آمادگی کامل خروس می شود و شما می توانید پس از گذشت ۴۰ روز به ماهیچه های پای خروس لاری تان دست بزنید و تغییر و سفت شدن آن را احساس کنید و سپس می توانید آن را بجنگانید و باید در ابتدا با خروس تمرینی جنگانده شود تا آمادگی لازم برای جنگ را نیز پیدا کند.

گاوهای فلکویه ماده بالغ به قد ۱۴۰ تا ۱۵۰ و نر بالغ ۱۶۵-۱۵۰ سانتی متر و دور سینه ۲۱۰ تا ۲۴۰ سانتی متر میرسند. کانگ و همکاران گزارش کردند که اضافه کردن آنزیم فیبرولیتیک اگزوژنوس به قسمت علوفه جیره گاوهای در اواسط شیرواری، میزان تولید شیر را تا 1,8 کیلوگرم در روز افزاش می­دهد. امنیت غذایی، یعنی این که تولید محصول از نظر کمّی و کیفی تحقق پیدا کرده و به ویژه برای قشرهای با درآمد کمتر، گران تمام نشود.

مهم این است که بدانیم از یک زمین کشاورزی، کدام محصول با کیفیت و با شرایط مناسب تولید کنیم. در علوم و صنایع غذایی این بحث مطرح است که از ماده خام بدون کیفیت نمی شود، محصول نهایی با کیفیت تولید کرد. نتایج تحقیقات مختلف حاکی از اثرات مثبت افزودن آنزیمهای فیبرولیتیک در زمینه عملکرد و بهبود تولید و افزایش ارزش غذایی مواد خوراکی می باشد. تحقیقات کنونی مختصصان تغذیه دام در ارتباط با تکنولوژی آنزیم بیشتر بر موضوعاتی چون مقایسه کارآیی روشهای مختلف افزودن آنزیم، تاثیر آنزیمها بر روی علمکرد با تاکید بر روی صرفه اقتصادی متمرکز شده است.

در این آزمایش 56 رأس دام با میانگین 15±235 روز شیردهی و تولید 0,81±28 کیلوگرم شیر انتخاب و در جایگاه جداگانه قرارگرفتند. امروزه یکی از مهمترین مشکلات پرورش گاومیش در دنیا، عدم آشنایی کافی و لازم با خصوصیات تولید مثلی گاومیش ماده است. روغن معطر گالتریا باعث کاهش اسپاسم میشود و در عین حال احتقان قفسه سینه، سرفهی اسپاسمودیک، و مشکلات تنفسی را تسکین میدهد. به گزارش «سرویس دام، طیور و آبزیان» «ماکی دام – پایگاه خبری صنعت دام، طیور و آبزیان»؛ بیماریها یکی از دلایل عمده در کاهش محصولات گاوهای شیری و گاوهای گوشتی ذکر میشوند. در بعضی گاوداری های ایران، یک گاو ممکن است یک ساعت منتظر بماند تا نوبت شیردوشی آن برسد و به همین دلیل مشکل «لنگش دست و پا» برای گاو سنگین وزن شیری به وجود می آید.

در نهایت این که گاوهایی که در کشور قطر نگهداری می شوند، موجود زنده هستند و اگر یک جای کار ایراد داشته باشد، سریع خودش را نشان می دهد یعنی مشخص شدن موفقیت و شکست قطعی کشور قطر در این حوزه، نیاز به زمان طولانی ندارد. ۱- از نظر موقعیت محل، کشتارگاه باید در محلی احداث شود، که از نظر راههای ارتباطی به آسانی بتوان دامهای کشتاری یا نیمچه های گوشتی را به آن محل حمل کرد. این که قطری ها، گاو نژاد «هلشتاین» را برای واردات انتخاب کرده و این گاو سنگین ترین و بهترین نژاد گاو شیری است، آیا این نوع هزینه کردن و انتخاب شان از نظر اقتصادی دقیق بوده است؟

گاو هلشتاین، جزو نژادهای مطرح و برتر جهان بوده و از نظر شیر دادن، بهترین است ولی مشکل آن، این است که حساسیت زیادی به گرما دارد، در برابر بیماری مقاوم نیست و مراقبت ویژه می خواهد. در نهایت با گذشت دو ماه خروس شما به اندازه ای می دود که از نفس بیفتد. تخصص شما در حوزه ژنتیک و اصلاح نژاد دام است و گاوهای شیری مختلفی در دنیا وجود دارد از جمله ایرشایر، جرسی، گرنزی و هُلشتاین.

عدم تحمل شیر چگونه به وجود می آید ؟ یک بخش از سرمایه گذاری های قطر در زمان تحریم در حوزه دامداری بوده و به سرعت هزاران رأس گاو را وارد و اقدام به تولید شیر و لبنیات کردند. این مزرعه 17 دامپزشک و یک بیمارستان دارد. این گاو ها به صورت ژنتیکی به صورت کارآمد تری تکامل یافتند و به گاو های شیری، سفید، سیاه و سفید که امروزه به آنها هلشتاین می گویند تبدیل شدند. گاو سمینتال دارای رنگ صورتی روشن و بدنی با لکه هایی به رنگ قرمز است و شاخ هایی با اندازه متوسط دارد. رنگ بدن گاو نژاد هلشتاین سیاه و سفید است.

دفاع ميکرد بيدون دليل لازم است که اينطور اشخاص لت بخورد. من ملاصالحی را می شناسم که رئیس مرکز بود ولی در ایران این تصور وجود دارد که نسبت به کشورهای همسایه بهتر هستیم. این آزمایش به مدت 60 روز انجام شد. هنگامی که قبایل مهاجر اروپایی نزدیک به 2000 سال پیش در هلند مستقر شدند، حیواناتی می خواستند که به آنها کمک کند تا بیترین استفاده را از این کشور ببرند. دریانوردان انگلیسی که تعداد قابل توجهی از مرغ و خروس نژاد مالای را از آسیای جنوب شرقی به مقصد انگلستان با خود حمل می کردند تعدادی از آنها را در سواحل خلیج فارس با کالاهای مورد نیاز خود مبادله نمودند.

اگر چه ممکن است قطری ها برای گوسفندها که پرورش آنها وابسته به مرتع است، نتوانند کاری کنند ولی قطری ها با سیستم متمرکز که وابسته به ساختمان بوده و دمای آن قابل کنترل است، مشکل گاوها را حل کرده اند. آنها همیشه با خروسهای دیگر بر سر قلمرو و مرغها نزاع میکنند و همیشه پیروز نهایی خروسهای مینیاتوری هستند. آیا با این کار می توان حتماً هزینه ها کاهش پیدا کند؟ همان شرکت بلدنا علاوه بر تولید محصولات لبنی، محصولات علوفه ای هم تولید می کند. در همان خرداد 1396 که شرکت بلدنا واردات گاو را مطرح کرده بود، ملاصالحی رئیس مرکز اصلاح نژاد دام ایران گفته بود که موضوع واردات گاو توسط قطر شاید جنبه تبلیغاتی داشته باشد و هوای قطر شرایط ایده آلی برای پرورش گاو هلشتاین نیست.

این یک استثنا نیز دارد که ممکن است حشره خرطوم دار که به مرکز گیاه نفوظ میکند و در آنجا تخمگذاری انجام میدهد باشد. مرکز کشتار و عرضه دام زنده به عنوان تنهاترین و معتبرترین مرکز فروش گوسفند،بره، گاو و گوساله در شهر تهران و کرج شناخته میشود. ۸. قبل از رفتن به رختخواب با آب گرم حمام کنید. داده­های آزمایش با نرم افزار اکسل و روش T-Test تجزیه آماری شدند. این آزمایش نشان داد که از طریق افزایش آنزیم به جیره بدون تاثیر بر میزان شیر می­تواند قیمت جیره را 2500± 15,000ریال کاهش دهد.

زیرا ترکمن ها علاقه زیادی به جنگ خروس ها از خود نشان می دهند. در این گاوداری ها از دستگاه های مجهزی مثل مه پاش و رطوبت ساز استفاده شده که مانع از ورود نور آفتاب می شود و آب و خوراک سالم را برای دام ها فراهم می کنند. اگر الان قرار باشد یک پاشنه آشیل یا نقطه ضعف اعلام کنم که ممکن است قطری ها به همین دلیل شکست بخورند، همان خوراک دام است. درست است که قطری ها این کار را شروع کرده اند ولی مثل ما عمل نمیکنند که به شکل نامناسبی، تولید گندم را به خودکفایی رساندیم.

قطری ها پرورش گاو را در این دامداری ها با آخرین امکانات و به طور اصولی این کار را انجام داده اند. تو بلوار اندرزگو به تعداد هر آدمی با هر سلیقۀ غذایی رستوران، کترینگ و کافه وجود داره. آنزیم­ها جهت بهبود ارزش غذایی خوراک­ها استفاده می­شوند. نتایج این آزمایش نشان داد که استفاده از آنزیم در جیره گاوها سبب افزایش تولید شیر تصحیح شده، کاهش قیمت جیره، افزایش مقدار مصرف خوراک، بهبود اسکور مدفوع می­شود. میزان تولید شیر تصحیح شده در گروه مصرف کننده آنزیم افزایش یافت همچنین در گروه مصرف کننده آنزیم جایگزین مواد خوراکی ارزانتر در جیره باعث شد قیمت جیره تا 12500 ریال به ازای هر رأس روزانه کاهش یابد.

گاوهای پرمصرف، به مواد مغذی و انرژی بیشتری نیاز دارند، در حالی که گاوهای با سطح تولید شیر پایین تر، نیاز به تغذیه کمتری دارند. 2- تاثیر نوع علوفه و آنزیم بر عملکرد گاوهای هلشتاین ایرانی، ناصریان، ولی­زاده، سارمی دانشگاه فردوسی مشهد. به منظور بررسی تاثیر افزودن مولتی آنزیم­ها بر عملکرد تولید شیر و همچنین بررسی اقتصادی مصرف آنزیم در جیره­های غذایی، آزمایشی با انتخاب 32 رأس گاوشیری در گروه تیمار (جیره حاوی آنزیم) و 24 رأس در گروه شاهد (جیره فاقد آنزیم) صورت گرفت. در نتیجه تجهیزات و امکانات و تاسیسات، اگر به روز و جدید باشد قاعدتاً باعث ماندگاری بیش تر گاو خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید