پرورش مرغ های ابریشمی به چه صورتی انجام میگیرد؟

اما کمی بعد، نمایندگی زیان میدهد و این گاوداری را به جای بدهی خود به ایران خودرو واگذار میکند. از آنجایی که بروز لنگش تحت فاکتورهای مدیریتی است، از این رو نرخ وقوع آن در گاوداری های مختلف متفاوت می باشد. در گزارش منتشر شده دیگری به همبستگی منفی بین غلظت بتاهیدوركسی بوتیرات خون (بین 1/1 تا 1/6 میلی مول بر لیتر) و عملکرد تولید مثلی در هفته های اول پس از زایش اشاره شده است و بیان شده که علاوه بر كاهش نرخ آبستنی، احتمال حذف در سطح گله را نیز افزایش می دهد.

در فرم تحت بالینی غلظت بتاهیدوركسی بوتیرات خون بین 1 تا 1/4 میلی مول در لیتر می باشد. كتوز به دو صورت بالینی و تحت بالینی اتفاق می افتد که بیشترین احتمال بروز آن طی سه هفته اول پس از زایش می باشد. این بیماری به دلیل اینکه طی سه هفته اول پس از زایش (دوره انتقال) اتفاق می افتد علاوه بر یک ناهنجاری تولیدمثلی جزء بیماری های متابولیکی قرار می گیرد. نتایج اثر تکنیک Swim up و افزودن سطوح مختلف لسیتین سویا (1 درصد و 2 درصد) در منی بر فراسنجه های کیفی اسپرم به حالت مایع مانند تحرک، زنده مانی، سلامت غشا و ناهنجاری و PH در جدول 3 ارائه شده است.

بیماری رحمی است که طی 21 روز اول زایش اتفاق می افتد، که از نشانه های این عارضه، تب، خروج مایع لزج بد بو به رنگ قرمز مایل به قهوه ای از فرج گاو می باشد. دامداران موفق می دانند که تغذیه اثری به بزرگی تشخیص فحلی و آسایش گاو بر روی تولید مثل دارد. ولی برخی نیز گزارش کردند که تأثیر معنی داری بر روی تولید شیر دوره نداشته است این تفاوت ممکن است تا حدودی به وسیله شکم های مختلف زایش قابل توضیح باشد.

اگر میخواهید که در جیره غذایی آنها تغییراتی ایجاد بکنی این تغییرات را بهصورت سریع انجام ندهید و بهصورت آهسته و تدریجی تغییرات را در جیره غذایی آنها ایجاد کنید. آن دسته از دامهایی که تیپ بدنی و خصوصیات آنها به نسبت سایر دامها، بیشتر مناسب برای وزنگیری است و ژنتیک خاص آنها سبب میشود تا مراحل وزنگیری و افزایش حجم در آنها به سرعت طی شود در دسته دامهای گوشتی قرار میگیرند. این افراد باید در هنگام کشته شدن گاو نعش و جنازه آن را با قاطرهایی که سوار ان هستند به بیرون از رینگ انتقال دهند.

برای بررسی آنها باید طول سرپستانک و وضعیت آنها را از جلو وعقب و پهلوی حیوان اندازه گیری کرد. نسبت کلسیم به فسفر باید بین ۵/۱ – ۲/۱ درصد تامین گردد، این نسبت در جیره بسیار اهمیت دارد چرا که باعث جذب کامل این عناصر در بدن شده و مانع از بروز تب شیر می گردد. بنابراین بیماری های عفونی رحمی باعث کاهش عملکرد تولیدمثلی شده و خطر حذف را به مقدار قابل ملاحظه ای افزایش می دهند. سنجش مقدار PH گوشت نقش مهمی در صنایع گوشت دارد .گوشتی که دارای PH نهایی بالا است همیشه در معرض خطر الودگیهای میکروبی و فساد قرار دارد و بالا بودن PH نهایی در گوشت گاو سبب تیره و بد منظره شدن آن می گردد.

همچنین در مطالعات دیگری به ارتباط منفی بین کتوز و سطح تولید اشاره شده و بیان کرده اند که گاوهای مبتلا به کتوز طی هفته های نخست شیرواری تولید را به مقدار معنی دار کاهش داده و همچنین در صورت حاد بودن و طولانی شدن دوره ابتلا، شیر کل دوره را نیز تحت شعاع قرار داده است. طبق گزارشات اخیر، لنگش ارتباط نزدیكی با تولیدمثل داشته و سبب كاهش نرخ باروری در گله شده است.

۱۴- تنش حرارتی در گاوهای شیری یکی از عوامل کاهش تولید شیر و باروری در تابستان است. در تحقیقات پیشین آورده شده است که گاوهای چند شکم زایش که دچار متریت شدند در مقایسه با گاوهای غیر متریتی طی 2 تا 20 هفته پس از زایش، بسته به حدت بیماری به طور متوسط روزانه 2 تا 13 کیلوگرم کاهش تولید شیر داشتند. علاوه بر این، جفت ماندگی باعث افزایش روزهای باز، کاهش نرخ آبستنی، کاهش تولید شیر، افزایش تلقیح به ازای هر آبستنی و افزایش نرخ حذف می شود که بطور مستقیم و غیرمستقیم خسارت هنگفتی را به صنعت دامپروری تحمیل می کند.

اغلب ویروس سرماخوردگی و آنفلوانزا مسئول ایجاد این بیماری هستند و باکتریها به ندرت باعث ایجاد کروپ میشوند. این نژاد نیز برای دستیابی به دامی که استعداد مصرف جیره های عمدتا علوفه ای داشته و چربی و پروتئین بیشتری برای پنیر سازی تولید نماید، ایجاد شد. دکتر دیرنده عضو هیات علمی دانشکده علوم دامی و شیلات در این باره به روابط عمومی گفت: مرگ و میر رویانی به عنوان یکی از مشکلات بزرگ صنعت پرورش گاو شیری تاثیر منفی بر تولید، تولیدمثل و اقتصاد گله­ ها دارد، لذا بررسی عوامل موثر بر بروز این مشکل و استفاده از راهکارهایی برای کاهش درصد وقوع آن از نظر اقتصادی بسیار سودمند خواهد بود.

جابجایی شیردان از ناهنجاری های مهم اقتصادی در صنعت گاو شیری می باشد که تقریباً در اوایل شیردهی اتفاق می افتد و به دو حالت جابجایی به چپ و راست مرسوم است. در مطالعه ای گزارش شده است که کتوز تحت بالینی شانس ابتلا به سایر ناهنجاری ها از قبیل كتوز بالینی، متریت و جابجایی شیردان افزایش داده و مشخصاً احتمال ابتلای آنها را تا 5 برابر افزایش داده است. عامل خاکورز: عامل خاکورز در این نوع گاو آهن بشقاب ها می باشند.

این گاوآهن برای شخم زدن زمین های دارای بقایای محصولات ریشه ای مانند هویج و سیب زمینی استفاده می شود. گوساله های نوزاد سیستانی به لحاظ داشتن عادت به شیر خوردن مستقیماً از پستان مادر به طور غریزي ،تغذيه دستي بسيار مشکل می شوند و عموماً گوساله های نوزاد در خوردن شير توسط شيشه و پستانک مانند انچه که در دامهای اصيل مطرح است مقاومت میکنند. یکی از مهمترین صفات اقتصادی برای گاوهای شیری محسوب می شود که از دو طریق بیماریهای عفونی (مانند درماتیت انگشتی و پوسیدگی پا) و ضایعات ناشی از اختلال در شاخ پنجه (به عنوان مثال زخم، خونریزی، جدایی خط سفید) به وجود می آید.

دیدگاهتان را بنویسید