پرورش گاو – بازار گوسفند

3- خاکهای بسیار ساینده، ناهموار و ریشهدار که عوامل فوق برای گاوآهن برگرداندار مضر است. تنظیم عرض کار: مشابه گاوآهن برگرداندار انجام مي شود. عرض کافی فری استال، این اطمینان را ایجاد میکند که گاو خوابیده، فضای جایگاههای مجاور را اشغال نمیکند و همه جایگاهها مورد استفاده گاوها قرار میگیرند. در هر نوع جایگاهی، گاوهای دوره انتقال به فضای کافی برای استراحت بدون رقابت نیاز دارند. گاوهای دوره انتقال به فضای کافی برای استراحت بدون رقابت نیاز دارند. این نژاد را میتوان در دسته بندی گاوهای شیری-گوشتی دانست که میزان تولید سالیانه شیر آنها و همچنین استعداد خاص در وزن گیری و تولید گوشت با کیفیت بی نظیر است.

شرکت بلخ لبنیات، پاکیزه، و سلطان تازه، همهروزه از ولسوالیهای چهاردهگانهی بلخ، شیر را جمعآوری و پروسس میکنند. بعد از پیروزی ماتادورها، این تماشاگران هستند که با تشویق های خود انتخاب میکنند کدام ماتادور کارش را بهتر انجام داده است و ماتادور برنده میتواند تکه ای از شاخ یا گوش و یا هر قسمت دیگری از بدن گاو را قطع کند و در کلکسیون افتخارات خودش ثبت نگه بدارد. خروسها را بر اساس نوع تاج به تاج مهر، تاج بادام و تاج میل تقسیم میکنند.

شکل بدن در تمام این واریته ها شبیه هم بوده و تنها از نظر رنگ پر و بال و نوع تاج با هم تفاوت دارند. فرم سر به اصطلاح مارى مىباشد تاج اغلب در انواع اصيل توتفرنگى شکل است. چشم زاغ، پای سبز، دم پایین، نوک کوتاه و عقابی، سر گرد و ریش و گوشواره بسیار کوتاه. نژاد اصیل مشخصات زیر را دارد: چشم سفید یا زاغ، پای سبز یا زرد، دم پایین، نوک کوتاه و عقابی، سر گرد و ریش و گوشواره بسیار کوتاه.

جوت تشکیل می شد از دو گاو که با یک تیر چوبی نسبتً کلفت و به طول حدود سه متر که روی گردن آنها گذاشته می شد به هم وصل می شدند این چوب در هر دو سر دوسوراخ داشت که چوب دیگری به شکل “v” زیر گلوی هر گاو قرار میگرفت که به آن “سینه” می گفتند. اگر بهاربند زایش، ساختار اجتماعی پایداری داشته باشد (بعد از پرشدن اولیه، گاو دیگری به آن اضافه نشود)، باقی ماندن طولانی مدت، مسئله ای ایجاد نمیکند ولی اگر گاوهای جدید به طور دائم اضافه میشوند، توصیه میکنیم که مدت زمان ماندن، به دو روز یا کمتر کاهش یابد.

روش استهلاک گاو های شیری: از آنجای که گاو های شیری دارای دو ارزش گوشتی و شیری (تولید شیر) می باشد و از استهلاک ارزش گوشتی آنها می توان در طی سالیان مختلف اغماض نمود، لذا بایستی ارزش داشتی (تولید شیر ) گاوهای شیری را در 5سال وهر سال به میزان 20%مستهخلک نمود ( در حد جایگزینی گله) . يونجه ، اين علوفه ي پر ارزش براي دام ها ، توسط ايرانيان به يونان و سپس به روم و ساير نقاط جهان برده شد. سنت خروس بازی حدوو ۴۵۰ سال قبل از میلاد مسیح در کشور روم اجرا میشده است ولی در روم نیز همچون اتن تبدیل به یک سرگرمی ساده شده و جنبه های اخلاقی اش را از دست داد.

مرغ ها و خروس ها در اکثر اوقات آب آشامیدنشان را با مدفوع خود آلوده می کنند به خصوص مرغ های محلی باید همیشه سعی کرد آب پاکی در اختیارشان قرار داد برای جلوگیری از بیماری عفونی . در نواحی غربی دریای خزر و بندر انزلی هم جنگ لاری یکی از سرگرمیهای مهم تبدیل شده است که همراه شرط بندی میباشد به همین دلیل از تمام ایران بهترینهای خروس و مرغ لاری با انواع محلی قدیمی ترکیب که انواع جنگی منحصربهفردی را به وجود آوردهاند.

اما در شمال ایران و نواحی کنارهٔ دریای مازندران به دلیل فرهنگ بومی مردم ترکمن و علاقه وافر آنها به جنگ لاری در این نواحی از بهترینهای تمام ایران حتی افغانستان یافت میشود که با ترکیب انواع مالای و افغان با لاری ایرانی انواع جنگی منحصر به فردی یافت میشود. در بیشتر مناطق ایران، جنگ لاری به یک سرگرمی تبدیل شده است لذا در اکثر نواحی ایران بهترین های خروس و مرغ لاری با انوا با انواع بومی و قدیمی ترکیب شده و انواع جنگی منحصر به فردی را به وجود آورده اند.

یه جفت مرغ لری و خروس مرغا یکیشون ریشی هست.یدونه مرغ ایام سمانی احتمالا کپه. نکتۀ جالبی که در مورد رستوران و کافههای بلوار اندرزگو وجود داره اینه که هر رستوران یه ویژگی بارز داره. ار الزامات حسابداری گاو شیری و ویژگی ها وخصوصیات بعضی از فعالیتها مثل کشاورزی ، بیمه گری ، استخراج معادن ، پیمانکاری و … از سال ۱۸۹۱ به بعد گاوهای نر فلک فیه بعد از تأیید وزارت کشاورزی سوئیس اجازه تولید مثل و پرورش با سیمنتال داده شد.

معیشت متکی بر خوراک های خودرو، پست ترین روشهای نظارت بر نیروهای طبیعت و کشاورزی بهترین روشها است (ئایت، ص ۸۱). در دین زرتشت ، پس از ظهور زرتشت کشتن و قربانی کردن گاو به عنوان رسوم مذهبی نهی شد و زرتشت کشتن گاو جز به ضرورت و به عنوان خوراک را جایز نمی دانست.همچنین خوردن گوشت گاو و دیگر جانداران در برخی از روز های سال حرام شد(ترویج فرهنگ گیاه خواری و آسیب نرساندن به موجودات زنده).

دلیل آن هم تاثیر این گیاه روی اعصاب و روان است. گرچه زیر پا گذاشتن این فصل از مالکیت قاعده تسلیط را هم خدشه دار کند وبر اعتبار آن لطمه وارد بسازد. البته علاوه بر گونه های فوق الذکر انواع نژادهای اصیل و هیبرید نیز در جنوب کشور وجود دارند که در زیر به آنها اشاره می شود. واریتههای گوناگون نژاد لاری را میتوان بهطور خالص در نواحی مختلف ایران به خصوص در شهر لار، واقع در جنوب استان فارس یافت.

در اوايل تخمگذارى تخمها ريز است ولى به مرور کمى درشتتر مىشود، بهطور کلى وزن تخممرغ کم بوده و در حدود ۵۰ گرم مىباشد. نوک آن ها حساف و کافت و در برخی از آنها انحنای خیلی کم وجود دارد. رنگ آنها ممکن است خاکستری ، زرد ، قهوه ای ، قرمز بور و یا سیاه باشد. اولین تصاویر جنگ خروس ها متعلق به ۶قرن قبل از میلاد در فرهنگ یهودیان شهری نزدیکی اورشلیم بوده است خروس جنگی برای آنها سمبل خشونت بوده و در دوره های سلطنت برخی پادشهان یهود تعدادی از نقاشی های خروس های جنگی(لاری) در حال جنگ بر روی سنگ های یشم قرمز نقر شده و اکنون در دسترس است.

دیدگاهتان را بنویسید